НОВИНИ

29.05.2008 | Франція готує умови для нового партнерства між ЄС та Україною
За матеріалами - Радіо "Свобода"

Нове партнерство Києву запропонують під час головування Франції в ЄС, яке розпочнеться в липні, заявив президент Ніколя Саркозі під час візиту до Польщі.

Він не уточнив умови такого партнерства, але заявив, що представить їх на вересневому самміті "Україна – ЄС" у Парижі, передає Радіо "Свобода".

"Для мене є безсумнівним те, що Україна і Київ належать до Європи і з географічного погляду, і з культурного", - заявив Саркозі.

Він, однак, наголосив пізніше: "За нинішнього стану речей ми думаємо не про вступ (України до ЄС), а про посилене партнерство".

Радіо зазначає, що спершу деякі агентства використали неправильний переклад слів французького керівника і повідомили, ніби Саркозі заявляв, буцімто це партнерство може з часом привести до вступу України до ЄС.

Польща, яку президент Франції відвідав у середу з одноденним візитом, є одним із найактивніших прибічників вступу України до ЄС та НАТО.

Раніше цього тижня у Брюсселі Польща та Швеція запропонували тісніші зв’язки ЄС із Україною й іншими державами Східної Європи.

За цією пропозицією, так зване "Східне партнерство" має залучити, крім України, також Молдову, Грузію, Вірменію і Азербайджан.

Серед цілей нової ініціативи – полегшення візового режиму і перехід до вільної торгівлі.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив тоді у Брюсселі, що метою ініціативи є допомогти країнам-учасницям підготуватися до можливого набуття членства в ЄС.

Євросоюз включив Україну до своєї Європейської політики сусідства, але відмовляється говорити про можливе приєднання України до ЄС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект