НОВИНИ

28.05.2008 | Обама переплутав Освенцим і Бухенвальд
Джерело - УНІАН

Барак Обама у вівторок визнав помилковою зроблену ним раніше заяву про те, що його двоюрідний дідусь під час Другої світової війни брав участь в звільненні концентраційного табору в Освенцимі. Раніше представники Республіканської партії нагадали сенаторові, що Освенцим звільняли не американські, а радянські війська.


Прес-секретар штабу Обами Білл Бартон пояснив, що насправді той мав на увазі Бухенвальд. Двоюрідний дід кандидата, Чарлі Пейн, служив у 89-ій піхотній дивізії США і 4 квітня 1945 року брав участь в операції в Ордруфі на підступах до Бухенвальду. "Вчора Обама помилково згадав Освенцим замість Бухенвальда", - йдеться в заяві.

Увечері 23 травня Національний комітет республіканської партії США оприлюднив заяву, в якій Обамі вказали на його помилку. "Освенцим звільняли радянські війська, і тому, якщо тільки його дід не служив в Червоній Армії, вчорашня заява Обами ніяк не може бути правдою", - відзначили республіканці, додавши, що "часті перебільшення і відверті спотворення з боку Обами ставлять під сумнів його розсудливість і готовність виконувати функції головнокомандуючого".

У понеділок Обама, виступаючи перед виборцями в штаті Нью-Мексіко, розповів про брата своєї бабусі по материнській лінії, який, нібито, "був у передових лавах американських солдатів, що увійшли в Освенцим і звільнили концентраційний табір". За словами Обами, повернувшись з війни, його родич "закрився на горищі і протягом шести місяців не виходив з дому", перебуваючи у пригніченому стані.

Концентраційний табір в Освенцимі був звільнений в ході операції 322-ої стрілецької дивізії Червоної Армії 27 січня 1945 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект