НОВИНИ

29.05.2008 | У ЄС буде створено спільний ринок праці для науковців
Джерело - Європейський простір

Європейська Комісія пропонує створити спільний європейський ринок праці для науковців, що дозволятиме дослідникам легше знаходити роботу, мати ліпші кар’єрні перспективи, більше заробляти та мати ліпший рівень соціального захисту.

Саме ці ідеї Європейська Комісія виклала у спеціальному повідомленні „Поліпшення кар’єрних можливостей та підвищення рівня мобільності: Європейське партнерство для дослідників”, опублікованому 27 травня.

Коментуючи подію, Європейський Комісар у справах науки та дослідницької діяльності Янез Поточнік зауважив, що через застаріле законодавство деяких країн ЄС чимало європейських науковців „мають надто довго чекати, аби стати незалежними дослідниками”.

За словами Поточніка, „нашою візією є ідея „п’ятої свободи” – свободи знань, за якої студенти, науковці та університетські викладачі... зможуть користатися з різних можливостей у різних інституціях, галузях та країнах – на всіх етапах своєї кар’єри”.

За оцінками Європейської Комісії, за кількістю випускників університетів та кількістю осіб, що захистили докторські дисертації, ЄС нині випереджає США та Японію, однак середня частка науковців та дослідників у структурі ринку праці ЄС нижча, ніж у цих країнах. Чимало європейців, що мають університетські дипломи чи докторські ступені, або не йдуть далі у дослідницьку сферу, або знаходять собі місце за межами ЄС – переважно у США.

На думку Комісії, у багатьох країнах ЄС університети та дослідницькі інституції мають недостатньо свободи для наймання працівників – зокрема з інших країн ЄС. Це, своєю чергою, ставить перепони для реальної мобільності дослідників. Окрім того, чимало молодих дослідників отримують лише короткострокові контракти, що збільшує їхню непевність у власному майбутньому.

Для відповіді на ці виклики Європейська Комісія пропонує зробити відкритішими процедури наймання дослідників, зокрема з інших країн ЄС. Також Комісія спонукає держави ЄС для координації пенсійних прав, якими користуватимуться науковці, які змінюють країну роботи.

Акцент повідомлення зроблено і на трансформації в університетській та післядипломній освіті – зокрема на потребі збільшення ролі практичних знань, потрібних дослідникові: як захистити своє авторське право, як знайти ґрантову підтримку для своїх досліджень, як заснувати свою власну компанію і нарешті як знайти прикладне застосування своїм ідеям.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект