НОВИНИ

19.05.2008 | Англія і Франція позичатимуть одна одній авіаносці
За матеріалами - УНІАН

Військові відомства Великої Британії та Франції розглядають можливість спільного використання авіаносців з огляду на скорочення витрат на будування та обслуговування судів, пише газета The Times.


Передбачається, що союзники надаватимуть одне одному військові кораблі, якщо їх власні перебуватимуть в ремонті. При цьому, за даними видання, особливо зазначено, що друга сторона повинна схвалити цілі використання авіаносця.


Ініціативу про "двосторонню взаємодію авіаносних груп" висунув французький президент Ніколя Саркозі під час його переговорів з прем`єр-міністром Великої Британії Гордоном Брауном в березні 2008 року, пояснює газета.


Найближчим часом в рамках британо-французького проекту почнеться спорудженння двох авіаносців нового покоління. Перший з них надійде на озброєння Королівських ВМС не раніше 2014 року, другий, - не раніше 2016-го. Таким чином, протягом майже чотирьох років військові будуть вимушені обходитися лише одним авіаносцем, оскільки в 2012 році на спочин піде перший з двох діючих британських авіаносців HMS Ark Royal, а другий, HMS Illustrious, буде виведений з ладу в 2015 році.


Щодо ВМС Франції, то вони мають в своєму розпорядженні лише один авіаносець "Шарль де Голль", при цьому військове керівництво сумнівається, що країна в близькому майбутньому зможе собі дозволити придбати новий корабель йому на заміну.


За інформацією The Times, і Франція, і Великобританія цього року зіткнулися з дефіцитом військового бюджету на рівні близько 2 мільярдів фунтів (близько 3 мільярдів євро). Майже стільки ж становить вартість одного авіаносця нового типу.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект