НОВИНИ

20.05.2008 | ЄБРР змінив прогноз ВВП в Україні
Джерело - Українська служба ВВС

Ефективніша енергетика, світова фінансова криза та зростання цін на харчі – головні теми, що обговорюються на щорічному засіданні директорів Європейського банку реконструкції та розвитку, що відбувається у Києві.



Україна увійшла до 4 країн, щодо ВВП яких ЄБРР вирішив зменшити свої прогнози. У банку кажуть, що найбільшою проблемою для України наразі є інфляція.


Водночас, Україна є також і серед 4 країн у світі, які можуть суттєво вплинути на світові ціни на харчі.



Ерік Берглоф: "Гадаю, позитивним моментом є те, що зростання цін на аграрну продукцію привернуло увагу до того, що відбувається в українському сільському господарстві. А воно перебувало у занепаді багато років. Зараз у цій галузі відкриваються величезні можливості, які могли б реалізуватися, якби були краще визначені права власності, була краща інфраструктура, більше елеваторів, сприятливіші можливості для експорту. Сподіваюся, що зростання світових цін на харчі приверне увагу українського уряду до цих питань. Найважливішим є те, що Україна є серед 3 країн у регіоні, і 4 країн у світі, які можуть суттєво вплинути на пропозицію харчів на світових ринках."


Чергове зібрання директорів ЄБРР відбувається у час, коли світова економіка уповільнюється внаслідок кредитної та фінансової кризи. Згідно із новим звітом банку, Східна Європа та країни СНД не є винятком, хоча поки що демонструють цілком пристойні темпи зростання, а також певний імунітет до кризових явищ на кредитному ринку.


Водночас експерти банку вирішили, що у Казахстані, Румунії, Таджикистані та Україні темпи економічного розвитку будуть повільнішими, ніж передбачалося раніше.



Якщо у випадку із Казахстаном йдеться про кредитну кризу, Румунія зіштовхнулася із валютними проблемами, Таджикистан і досі не може оговтатися від енергетичної кризи, що розпочалася взимку через незвичайні для цієї країни морози, то найбільшої проблемою України у ЄБРР називають інфляцію.


За цим показником Україна, де ціни за рік зросли на третину, є лідером пострадянського простору.


Головний економіст банку Ерік Берглоф каже, що частково інфляція прийшла до України із-зовні через надмірно жорстку прив'язку гривні до долара, що дешевшає. Але з іншого боку, каже пан Берглов, ціни зростають і через надмірні обіцянки українських політиків:


"Нинішній рівень інфляції є неприйнятним, і потрібно шукати якісь запобіжні заходи. Наскільки я розумію, Національний банк вже готовий зробити свій внесок у вигляді більш гнучкої валютної політики, і гривня дещо зміцниться. Треба також вдатися до серйозних кроків у фіскальній політиці. Було зроблено багато обіцянок, які не дуже позитивно впливають на рівень інфляції. Може, видатки і не варто зменшувати, але хоча б зробити так, щоб вони не зростали. Якщо цього не буде зроблено, це, безперечно відіб'ється на темпах економічного розвитку."


Він каже, що нинішній рівень інфляції є неприйнятним, і потрібно шукати якісь запобіжні заходи. Треба також вдатися до серйозних кроків у фіскальній політиці.


Водночас, як твердить головний економіст ЄБРР, Україна нині є серед небагатьох країн у світі, яка може реально вплинути на ще одну глобальну проблему – подорожчання харчів.


Директори ЄБРР збираються на своє щорічне засідання у Києві вже вдруге. Вперше це відбулося рівно 10 років тому. Тоді найбільшою проблемою і центральної, і міської влади було розташування банкірів – у київських готелях бракувало кімнат належного рівня, і тому частину гостей довелося розташовувати на круїзному кораблі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект