НОВИНИ

16.05.2008 | Найбагатша провінція Болівії проголосила автономію
За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

Одна з найблагополучніших провінцій Болівії Санта- Крус оголосила в четвер, 15 травня, про набрання чинності свого автономного статусу.

Найбагатша провінція Болівії проголосила автономію
За словами префекта провінції, а нині - правителя автономії Рубена Костаса (Ruben Costas), це зроблено відповідно до  результатів референдуму, який вдбувся 12 днів тому, повідомляють болівійські ЗМІ.

Дім префектури вже перейменовано в Дім Уряду. Рада провінції Санта- Крус перетворена у Законодавчу асамблею. У неї будуть обиратися 23 депутати, а також делегуватися на постійній основі п'ять представників індійських племен Болівії. На поліпшення рівня життя корінного населення буде направлятися до 10% бюджетних засобів провінції.

Новий глава автономії обіцяв майже вдвічі підвищити мінімальний рівень зарплати (до 136 доларів США). Він також має намір створити в найближчі дні відомство зовнішньої торгівлі й експорту, що, зокрема , буде на місці розподіляти прибуток від продажу вуглеводнів, що добуваються на території провінції.

На думку місцевих економістів, зазначає болівійська газета Prensa, бюджет автономії одержить у цьому випадку додаткові 311 мільйонів доларів щорічно. Пропрезидентська фракція в Сенаті вже назвала дії сепаратистів "божевіллям" і "політичним шоу", які не можуть мати міжнародних наслідків.

Нагадаємо, 4 травня в східній провінції Болівії Санта- Крус пройшов неофіційний референдум, на якому більшість жителів регіону проголосували за створення автономії.

Подібна ситуація виникла через невдоволення політикою президента країни Ево Моралеса. Мешканці Санта- Крус, одного з найбагатших регіонів Болівії, проти перерозподілу ресурсів на користь західних провінцій, де проживає більша частина прихильників президента.

Намагаючись припинити сепаратизм багатих провінцій і вивести країну з політичної кризи, президент Ево Моралес призначив на 10 серпня проведення національного референдуму, що фактично стане голосуванням про довіру його курсу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект