НОВИНИ

28.05.2008 | Тимошенко оприлюднила відмову Vanco
Джерело - Українська служба ВВС

Уряд Юлії Тимошенко оприлюднив розпорядження про припинення дії угоди з компанією Vanco.

 
Рішення припинити участь України в угоді про розподіл продукції при розробці родовищ вуглеводнів на українській ділянці Чорноморського шельфу Кабінет міністрів ухвалив тиждень тому.

Причиною одностороннього припинення співпраці з Vanco уряд Тимошенко називає недотримання вимог законодавства при підготовці угоди про розподіл енергоносіїв, які планувалося видобувати з морського дна.

 
Раніше прем‘єр-міністр назвала несправедливою та такою, що, на її думку, загрожує національній безпеці, схему розподілу продукції, за якої Україні належало б лише 30% видобутого, а решта 70% - іноземній компанії.

Оприлюдненим цього вівторка документом Кабмін також скасував розпорядження уряду Януковича, який у жовтні минулого року схвалив угоду з Vanco.

 

Президент компанії Vanco energy Жін ван Дайк підписує угоду з українським урядом в особі віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва у присутності президента України Віктора Ющенка та посла США Вільяма Тейлора 19 жовтня 2007 року. Фото з сайту Vanco

 

А місяць тому міністерство природи анулювало видану попередниками ліцензію на геологічне вивчення та промисловий видобуток нафти, газу та газового конденсату в межах Прикерченської ділянки.

 
У відповідь на ті кроки уряду Vanco заявила, що звернеться в міжнародний арбітраж, якщо не вдасться домовитися з українською владою. Призупинити рішення про скасування ліцензії та продовжити переговори з інвестором зажадав від Тимошенко і президент України.

Прем‘єр назвала це тиском з боку Віктора Ющенка і пообіцяла в разі продовження оприлюднити перелік всіх акціонерів Vanco, натякнувши таким на корупційну, за її інформацією, причетність до тієї компанії когось із українських високопосадовців чи бізнесменів з президентського оточення.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект