НОВИНИ

06.05.2008 | Самміт ЦЄІ: Балкани та Україна мають бути в ЄС і НАТО
Джерело - Українська служба ВВС

Учасники дводенного самміту лідерів країн Центральної і Східної Європи, який у суботу завершився в македонському місті Охрид, ухвалили декларацію про те, що всі країни регіону, включно з Україною, повинні у майбутньому стати членами ЄС і НАТО.


Президент Македонії Бранко Црвенковські, який головував на самміті, заявив, що процес євроатлантичної інтеграції не можна вважати завершеним без включення всіх балканських країн та України до НАТО та ЄС.


Президент Ющенко напередодні скасував свою участь у самміті. Наш балканський кореспондент каже, що таке рішення дипломатичні представники у Скоп'є пояснюють, зокрема, жалобою у зв'язку з загибеллю пасажирів вертольота Мі-8 на Чорному морі.

Як повідомив наш балканський кореспондент, Україну на саміті представляв міністр закордонних справ Володимир Огризко.

У самміті в Охриді не брав участи президент Косово Фатмір Сейдію, позаяк деякі з 19-ти країн, які брали участь у зустрічі, не підтримали проголошення незалежности Косово.

Президент Сербії заявив, що ніхто не зможе шантажем примусити Белград визнати втрату Косово, попри те, що минулого тижня з’явилися ознаки про укладення угоди про тісніші зв’язки Сербії з ЄС.

Президент Боснії скритикував ЄС за те, що Сербії запропоновано таку угоду раніше, ніж Боснії, заявивши, що організатори геноциду отримують вигоду коштом його жертв.

За повідомленнями, у 15-му щорічному самміті, який є неформальним політичним форумом країн Центральної і Східної Європи, взяли участь представники 17 з 18 країн-членів Центральноєвропейської Ініціативи, започаткованої 1989-го року. У самміті не брала участь Білорусь. Україна, Італія та Румунія надіслали своїх представників.
Перед самітом ЦЄІ в Охриді

 

 

У саміті також взяв участь президент Німеччини і як гість президент Туреччини, який заявив під час своєї промови про спільні цілі Туреччини і Європи в енергетичній галузі і висловив сподівання на завершення проекту Набукко.

Членами базованої в італійському Трієсті Центральноєвропейської Ініціативи є Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Угорщина, Італія, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія, Україна.

Наступний щорічний саміт ЦЄІ відбудеться 2009-го року в Сербії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект