НОВИНИ

27.05.2008 | Україну посунули ближче до ЄС - подалі від Африки
За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Польща і Швеція запропонували Європейському Союзу тісніше співпрацювати з Україною та іншими східноєвропейськими країнами за винятком Росії.


Свій план вони представили у понеділок у Брюсселі міністрам закордонних справ 27 країн-членів ЄС.


У документі йдеться про допомогу в підготовці можливого членства в Євросоюзі, хоча про перспективу самого членства не згадується, передає "Німецька хвиля".


Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорські сказав, що йдеться про вихід за межі європейської політики сусідства, в якій Україна має однаковий статус із країнами північної Африки.


Відповідальна за політику сусідства комісар ЄС Беніта Ферреро-Вальднер привітала ініціативу Польщі та Швеції.


Водночас вона сказала, що в Брюсселі знають про прагнення України стати членом ЄС, але вважають передчасними подальші кроки в цьому напрямку.


* * *


Експерт Брюссельського Центру досліджень європейської політики Пьотр Качинський вважає, що ініціатива поглибленого партнерства ЄС із країнами Східної Європи ("Східне партнерство") має високі шанси бути реалізованою.


У коментарі "Німецькій хвилі" він аргументував це тим, що ця ініціатива не потребує створення додаткових структур у межах ЄС і всупереч припущенням європейської преси не конкуруватиме, а радше доповнюватиме ініціативу "Середземноморського союзу".


Польща, каже Качинський, не змінила своєї думки стосовно необхідності надання Україні членства у ЄС. Навпаки, проект "Східного партнерства" має стати оптимальною підготовчою платформою для проведення реформ і майбутнього приєднання Києва до спільноти, на зразок Вишеградської четвірки.


Водночас експерт підтримує тезу про те, що ініціатива "Східного партнерства" слугує і зовнішньополітичним інтересам Варшави.


Новий уряд на чолі з Дональдом Туском, каже оглядач, прагне позбутися у відносинах з Брюсселем іміджевого спадку свого попередника Ярослава Качинського.


Крім того, після вельми блідих за результативністю шести місяців перебування на посаді прем’єр Туск потребує втілення яскравого й життєздатного проекту, який би підвищив авторитет його уряду як на національному, так і на міжнародному рівнях.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект