НОВИНИ

27.05.2008 | Україна за східноєвропейське партнерство, якщо воно приведе в ЄС
За матерiалами - Korespondent, ICTV

Україна вітає ініціативу в ЄС про створення східноєвропейського партнерства, що передбачає тісну співпрацю із країнами Східної Європи окрім Росії. І хоч в самій ініціативі не йдеться про вступ у ЄС, МЗС України вважає, що саме такою має бути мета партнерства.


Україна за східноєвропейське партнерство, якщо воно приведе в ЄС
Вважаємо, що ініціатива т.зв. східного партнерства повинна передбачати надання чіткої перспективи членства в ЄС європейським сусідам ЄС, які конкретними діями і реальними досягненнями доводять серйозність своїх євроінтеграційних амбіцій», - наголошує міністерство у спеціальному коментарі. У Києві вважають, що поява такої ініціативи свідчить про необхідність вироблення нової дієвої політики Європейського Союзу щодо країн Східної Європи.


Крім того, МЗС України зазначає, що вступ східноєвропейських країн у Європейський Cоюз залежатиме від здатності ЄС підтримувати діалог з країнами-партнерами, в т.ч. Україною, у ході розвитку концепції східного партнерства відповідно до принципу спільної власності.


На думку вітчизняне них дипломатів, ініціативи про створення Cхідноєвропейського партнерства мають передбачати додаткові заходи та адекватні інструменти, які б суттєво посилювали існуюче співробітництва, сприяли успішному виконанню завдань на шляху інтеграції України в ЄС.


Напередодні у Брюсселі Польща і Швеція представили Європейському Cоюзу план створення східноєвропейського партнерства, що передбачає тісну співпрацювати із Україною та іншими східноєвропейськими країнами за винятком Росії. У документі йдеться про допомогу в підготовці можливого членства в Євросоюзі, хоча про перспективу самого членства не згадується.


Польський міністр закордонних справ Сікорські пояснив, що йдеться про вихід за межі європейської політики сусідства, в якій Україна має однаковий статус із країнами північної Африки. Відповідальна за політику сусідства комісар ЄС Ферреро-Вальднер привітала ініціативу Польщі та Швеції. Водночас вона сказала, що в Брюсселі знають про прагнення України стати членом ЄС, але вважають передчасними подальші кроки в цьому напрямку.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект