НОВИНИ

08.05.2008 | Симпатики владної у Великій Британії Лейбористської партії втрачають довіру до прем’єр-міністра Гордона Брауна
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Переважна більшість електорату владної Лейбористської партії втратила довіру до її лідера – прем’єра Гордона Брауна. Це засвідчило найновіше опитування громадської думки після поразки лейбористів на місцевих виборах минулого тижня.
 
 
Більшість прихильників Лейбористської партії вважає, що ця партія була б у кращому становищі, якби її очолив хтось інший, ніж Гордон Браун, а тому він має піти. Опитування показало, що такої думки дотримується 55 відсотків симпатиків владної партії.

 
Критикував його і колишній колега в уряді. Екс-міністр внутрішніх справ Чарльз Кларк сказав, що помилки Брауна підривають довіру до компетентності партії.

 

Прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун

Тим часом лідер опозиційної Консервативної партії, що переконливо перемогла на місцевих виборах, Дейвід Камерон виступив із низкою звинувачень на адресу прем’єра під час традиційної парламентської сесії питань до голови уряду. Він заявив, що лейбористський уряд не має виразного бачення перспективи для країни і неспроможний вести Британію вперед.

Часом атаки Камрона набували особистого характеру: «Це прем’єр-міністр, що вирішив з’явитися в американському телешоу «Американський ідол», напудрений, наче письменниця Барбара Картланд. Чи це є черговий день, коли в резиденції прем’єра чекають на візит Шакіри або Джорджа Клуні на обід? Я маю для нього пораду: чому б йому не відмовитися від піару, а стати просто пі-ем, тобто прем’єр-міністром».

Браун відбивається і програє

Браун захищався, як міг: «Жодна кількість виступів представників Консервативної партії не затьмарить життєво важливих питань щодо того, що вибір у цій країні є між лейбористським урядом, який виконує обіцянки, і Консервативною партією, яка лише займається балаканиною».

Прем’єр пояснив, що його уряд створив нові робочі місця, забезпечив стабільність і зростання, тоді як торі нічого не здатні запропонувати цій країні.

Обмін образами був у середу досить довгим, і Камерон наприкінці виглядав переможцем. Його надихнули результати опитування компанії Populus, що засвідчили: особистий рейтинг Брауна, а також рейтинг його партії різко впали.

Браун нині опустився серед лідерів головних партій на третє місце за популярністю, пропустивши вперед ще й провідника ліберальних демократів Ніка Клегга. Підтримка ж для Лейбористської партії протягом місяця впала на 4 відсотки – до 29 відсотків. Торі ж мають 40 відсотків підтримки, і розрив в 11 пунктів є найбільшим за 5 років.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект