ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.05.2008 | Міністри закордонних справ країн-членів ЄС будуть обговорювати питання затримки місії в Косово
Джерело - EUobserver

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС зустрічаються 26 травня для обговорення ситуації навколо затримки відправлення своєї місії в Кососо на тлі незрозумілої позиції ООН.


Як планувалося, місія повинна перейняти повноваження від міжнародних офіційних представників 15 червня, коли конституція нової незалежної держави, що містить посилання на присутність та відповідальність структури ЄС, увійде в силу.


Словенія, як головуюча країна, підкреслила, що не планується встановити новий крайній термін. Але логістичні проблеми розміщення понад 2 тисяч персоналу та питання юридичного статусу можуть стати проблемами, яких не вдасться уникнути.

Без відповідного мандату від Ради Безпеки ООН деякі країни, в основному Росія, вважають, що передача компетенції від міжнародної спільноти до ЄС може мати наслідком порушення міжнародного законодавства.

ЄС надав право на здійснення місії у Косово, але п'ять країн залишаються на позиції невизнання незалежності - Іспанія, Греція, Кіпр, Румунія та Словаччина.


Глухий кут навколо Росії пройдений


Планується, що міністри закордонних справ готові формально надати мандат на ведення переговорів із Росією щодо нового договору "Партнерства та співпраці" після 18-ти місяців затримки.


Спочатку угода блокувалася Польщею, а потім Литвою. Можливо, що переговори розпочнуться в червні під час самміту Росія-ЄС, який буде проходити вперше за участі нового президента Мєдвєдєва.


Східні зв'язки під щільним наглядом


Також на засіданні у понеділок на рівні міністрів, Польща та Швеція будуть шукати підтримки для свого проекту "Східне партнерство" - багатонаціонального форуму між ЄС-27 та сусідніми країнами, такими як Україна, Молдова, Грузія, Арменія та Азербайджан.


Даний проект був інспірований "Середземноморським Союзом", який має потужну підтримку французького президента та має на меті посилити зв'язки ЄС із своїми південними сусідами.


Але, в той час коли Париж натякнув, що "не має складнощів із підтримкою польської ініціативи", українські офіційні представники прохолодно зустріли таку пропозицію, підкреслюючи, що Київ цікавить повне членство.

Засідання Ради ЄС буде відбуватися за присутності міністрів оборони.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект