НОВИНИ

19.05.2008 | Джордж Буш закликає арабських лідерів до демократії
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Сполучених Штатів Джордж Буш виступив на Міжнародному економічному форумі для Близького Сходу на єгипетському морському курорті Шарм-аш-Шейх. Він закликав арабських лідерів до проведення демократичних реформ.
 
Bush_hands_220
 
(© whitehouse.gov)
Президент Буш наголошував, що Америка, молода держава, грунтується на ідеях свободи й справедливості, старих, як піраміди. Завдяки цим ідеям спалахнули сучасні революції там, де жодної демократії не було – «у таких місцях, як Чилі та Індонезія, Польща, Філіпіни, Південна Корея.«Ці країни мають різну історію й різні традиції, одначе всі вони здійснили однаковий перехід до демократії, причому кожна на свій власний копил. У цих країнах мільйони людей щороку позбуваються бідності. Жінки стають рівноправними…» – казав президент США.


Цю свою промову Буш виголошував у залі, де серед політичних діячів і бізнесменів із усіх кінців світу сиділи лідери арабських країн, із-поміж яких нема жодної демократичної – самі монархії, диктаторські та авторитарні режими.


Буш, зокрема, сказав, що «занадто часто на Близькому Сході картина політичного життя складається з лідера при владі і опозиції у тюрмі». Це сприйняли як натяк на Єгипет, де президент Хосні Мубарак уже 27 років незмінно при владі, а лідера світської опозиції Аймана Нура і редакторів незалежних газет тримають за ґратами.


І позитивні приклади не дуже подіяли


Буш закликав близькосхідні країни до звільнення політв’язнів і проведення вільних виборів. Він наводив приклад таких країн, як успішна і демократична Туреччина з її переважно мусульманським населенням, Афганістан, який будує вільне суспільство, Ірак, де виникає багатоетнічна демократія.


Президент також високо оцінив позитивні зрушення у політичному житті Марокко та Йорданії. «Починає сяяти світло свободи», – сказав президент США.


Одначе учасники форуму досить стримано сприйняли демократичні заклики Буша.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект