НОВИНИ

20.05.2008 | Туск: Переговори зі США щодо ПРО займуть багато часу
За матеріалами - Главред, РБК-Україна

Переговори з США щодо розміщення системи протиракетної оборони (ПРО) на території Польщі займуть багато часу. Таку заяву зробив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на прес-конференції у Чилі.

За його словами, Польща поки не вирішила, чи варто використовувати систему ПРО США, якою стурбовані російські лідери. Крім того, прем'єр-міністр відзначив, що Польща хотіла б, щоб система ПРО не нашкодила обороноздатності країни, а поліпшила її.


Переговори між Варшавою і Вашингтоном затяглися через те, що сторони ніяк не можуть досягти компромісу щодо обcягу допомоги з боку США в модернізації польської армії. За деякими даними, Польща просить у США до 20 млрд дол. на ці завдання, тоді як Білий дім у недавньому бюджетному проекті, направленому в конгрес, передбачив всього 20 млн дол.


Нагадаємо, США мають намір побудувати станцію радіолокації в Чехії, на території військового полігону Брди неподалік Праги, а також розмістити 10 ракет-перехоплювачів на території Польщі. Білий дім запевняє, що ці заходи необхідні для захисту Європи від можливих ракетних атак з боку так званих "держав-ізгоїв", зокрема Ірану і Північної Кореї. Проти цих планів виступає Росія.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект