НОВИНИ

12.05.2008 | Мілінкевич: Падіння режиму Лукашенка приведе до анексії Білорусі Росією
За матеріалами - Korespondent.net

На думку лідера білоруської опозиції Олександра Мілінкевича, катастрофа режиму Лукашенка приведе до російської анексії Білорусі.

Мілінкевич: Падіння режиму Лукашенка приведе до анексії Білорусі Росією
9 травня Мілінкевич зустрічався в Парижі з французьким лідером Ніколя Саркозі для обговорення санкцій стосовно його країни. Він заявляє, що Білорусь - єдина з колишніх радянських республік не упевнена у своїй незалежності.

В інтерв'ю французькій Lе Monde Мілінкевич розкритикував жорсткі санкції та дав зрозуміти, що сподівається на більш конструктивний діалог з Євросоюзом, не спрямований на ізоляцію.

"Ми не Північна Корея і не СРСР. Мені на думку приходить, у першу чергу, Польща на початку руху Солідарність: студентів виганяють з вузів, людей звільняють за участь у демонстраціях, арештовують тисячі чоловік і т.д. Мова йде не просто про боротьбу з диктатурою. Білорусь - єдина з колишніх радянських республік, не упевнена у своїй незалежності. Катастрофа режиму приведе до економічної катастрофи, що може викликати анексію країни Росією. Тому я підтримую спроби діалогу з ЄС на базі поставлених умов", - говорить опозиціонер в інтерв'ю Lе Monde.

Ситуація в Білорусі склалася критична, наголошує Мілінкевич. Він зазначає, що Москва дорікає Лукашенку в тому, що він обіцяв створити союз двох країн і не зробив цього. Він дотримується цієї риторики, щоб забезпечити собі газ і нафту за низькими цінами. Однак Росія хоче вступити у СОТ, що приведе до введення світових цін. Білорусь до цього не готова, цитує опозиціонера французьке видання.

На думку Мілінкевича, країні потрібні реформи та інвестиції - а отже, і діалог з Євросоюзом. "Борг Білорусі перед Росією величезний, приблизно 10-12 млрд доларів. Окрім цього будівництво підвідного газопроводу Північний потік, який зв'язує Росію і Німеччину, дозволить Росії припиняти постачання в Білорусь, не шкодячи ЄС. Або впродовж найближчих двох-трьох років ми проведемо справжні економічні реформи, або потрапимо в пастку, що поставить під загрозу нашу незалежність", - резюмував лідер білоруської опозиції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект