НОВИНИ

12.05.2008 | Ющенко сподівається, що Литва допоможе Україні з ПДЧ
За матеріалами - Української правди

Україна розраховує на продовження спільних зусиль із Литвою із тим, щоб на грудневій зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО наша держава була запрошена до ПДЧ.


Про це заявив президент України Віктор Ющенко з президентом Литви Валдасом Адамкусом у Вільнюсі у понеділок, повідомляє прес-служба президента України.


Український президент також подякував литовській стороні за її принципову позицію напередодні та в ході Бухарестського саміту НАТО.


Останні події
 
У Яценюка ранок почнеться з Ющенка, а продовжиться законом про Тимошенко
Міністри не квапляться оприлюднювати доходи
 


Ющенко наголосив, що Україна високо цінує чітку та публічну підтримку Литви в питанні відкриття європейської перспективи для України.


У ході зустрічі він також заявив, що Україна задоволена високим рівнем політичного діалогу з Литвою і зацікавлена у подальшій його активізації – як на двосторонньому рівні, так і в багатосторонньому форматі.


За словами Ющенка, логічною оцінкою досягнутого рівня відносин та впевненості у їх відповідності інтересам українського та литовського народів є проголошення стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою.


Сторони обговорили й питання регіональної співпраці, в тому числі, рівень та перспективи відносин з іншими країнами та проблеми досягнення миру і стабільності в зонах "заморожених" конфліктів.


Відзначаючи сталі тенденції зростання двостороннього торговельно-економічного співробітництва в останні роки, Ющенко запропонував зосередити обопільні зусилля на досягненні протягом ближчих двох років товарообігу між нашими країнами на рівні 1 млрд. доларів.


Президент окремо наголосив на важливості активізації міжрегіональних зв'язків економічного спрямування, нарощуванні двостороннього інвестиційного співробітництва.


У цьому контексті він відзначив зацікавленість України в залученні литовських підприємців до реалізації проектів в рамках підготовки до фіналу ЄВРО-2012.


Окремо сторони порушили питання культурної співпраці. Ющенко, зокрема, відзначив увагу литовської влади до задоволення потреб української національної меншини.


Він також подякував Адамкусу за його особисте сприяння ухваленню Радою самоврядування Вільнюса рішення щодо встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у центрі міста.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект