НОВИНИ

26.05.2008 | Тимошенко провела в Мінську урядовий саміт СНД і зустрілася з Путіним
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У п’ятницю в столиці Білорусі відбулося чергове засідання Ради голів урядів держав-учасниць СНД. Головувала на ньому прем’єр України Юлія Тимошенко. Головною інтригою цього саміту була очікувана зустріч у його кулуарах Юлії Тимошенко з головою російського уряду Володимиром Путіним.


 
Прем’єри України Юлія Тимошенко, Білорусії Сергій Сидорський та Росії Володимир Путін саміт СНД у Мінську, 23 травня 2008 р.
 
Цікаве те, що ця зустріч узагалі відбулася. Тому що в оточенні російського прем’єра довгий час спростовували інформацію про те, що вона запланована. Повідомляли, що Володимир Путін проведе лише одну двосторонню зустріч – із президентом Білорусі Олександром Лукашенком.


Під час зустрічі з Юлією Тимошенко Володимир Путін висловив вдячність за своєчасне вирішення Україною питання газового боргу Росії.

Але водночас голова російського уряду застеріг: «Користуючись нагодою, хочу звернутися до вас із проханням доручити відповідним відомствам вчасно вирішувати питання, пов’язані з поточною оплатою газу. Тому що коли цього не буде, то знову буде накопичуватися заборгованість».

Україна чекає на стратегічний договір про російський газ

У свою чергу Юлія Тимошенко наголосила, що Україна очікує позитивного завершення переговорів із Російською Федерацією з газового питання, за наслідками якого планується підписати стратегічний договір щодо постачання газу в Україну.

«Нашим країнам треба чітко розуміти, яка тут логіка, яка цінова політика. Ми розуміємо, що рано чи пізно ми маємо поступово перейти до ринкових цін. Тому така стратегічна угода була б стабілізуючим фактором у цілому регіоні», – сказала керівник українського уряду.

Юлія Тимошенко також висловила впевненість у тому, що українсько-російські відносини у подальшому будуть розвиватися більш динамічно.

Джерела в російський делегації повідомили, що фактично двоє прем’єрів обговорювали лише енергетичні питання. Путін, зокрема, сказав Тимошенко, що енергетичні проблеми треба вирішувати на подібних зустрічах, а не проводити «якийсь великий форум», повідомив один із представників російської делегації. Тож, як виглядає, Путін був дещо роздратований київським енергетичним самітом, який зібрався в столиці України цього ж дня.

На мінському саміті без прориву

Саме ж засідання голів урядів держав-учасниць СНД пройшло під головуванням прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Вона передала повноваження керівника Ради голів урядів прем’єрові Білорусі Сергієві Сідорському. А той подарував Юлії Тимошенко букет помаранчевих троянд.

Усього ж на саміті в Мінську розглянули 21 питання, зокрема, щодо стратегії економічного розвитку СНД до 2020 року, транспортної політики, харчової безпеки.

Але якогось прориву, за оцінками спостерігачів, не було.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект