НОВИНИ

12.05.2008 | НАТО веде переговори про вступ з Албанією і Хорватією
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Ці дві країни розпочали офіційні переговори про вступ до Альянсу, до яких вони були запрошені під час Бухарестського самміту на початку цього місяця. Це перший з п’яти головних кроків на шляху до членства в НАТО.

 
Переговори про вступ

Переговори про вступ стосуються політичних питань, військових ресурсів, зобов’язань, пов’язаних із членством в НАТО, в сфері безпеки і права. Запрошені країни зустрічаються із групою експертів НАТО не менше двох разів і обговорюють та підтверджують готовність взяти на себе усі зобов’язання  як нові члени Альянсу.

Потім НАТО готує протоколи про вступ для кожної запрошеної країни. Ці протоколи є доповненнями до Північноатлантичного Договору, які в разі підписання і ратифікації членами Альянсу дадуть Албанії і Хорватії можливість приєднатись до Договору і стати членами НАТО.

Листи про наміри


Після завершення переговорів міністри закордонних справ Албанії і Хорватії надішлють НАТО листи про наміри з підтвердженням своєї зацікавленості, бажання і здатності приєднатись до Альянсу. Разом з листами вони подадуть графік реформ, які необхідно завершити до і після вступу, і які посилять їх внесок в Альянс.

Підписання протоколів про вступ


Після отримання цього листа і відповіді, наданої Генеральним Секретарем НАТО, вважаються виконаними усі вимоги до підписання протоколів про вступ, яке заплановане на 9 липня 2008 року. Починаючи з цього моменту, Албанія і Хорватія будуть брати участь у більшості заходів Альянсу і продовжуватимуть участь у Плані дій з підготовки до членства в НАТО (ПДЧ), зосередившись на графіку втілення реформ.

Ратифікація


Після підписання протоколів про вступ вони підлягають ухваленню усіма країнами-членами НАТО. Цей процес може забрати багато часу, бо 26 країн Альянсу ратифікують протоколи згідно зі своїми національними вимогами і процедурами.


По завершенні процесу ратифікації Генеральний Секретар НАТО запрошує нових перспективних членів приєднатись до Північноатлантичного Договору.

Повноправне членство

 
По завершенні процесу ратифікації Албанія і Хорватія розмістять офіційні документи про свій вступ на збереження в США (депозитарієм є Держдепартамент США) і офіційно стануть учасниками Північноатлантичного договору і, відповідно, членами НАТО.

Це буде шосте розширення в історії Альянсу. Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словенія і Словаччина приєднались у 2004 році; Чеська Республіка, Угорщина і Польща – в 1999 році; Іспанія – в 1982 році; Німеччина – в 1955, а Греція і Туреччина приєднались до Альянсу в 1952 році.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект