НОВИНИ

29.05.2008 | Райс: Ситуація в Іраку істотно покращилася
За матеріалами - Korespondent.net, NEWSru.com

Ситуація в Іраку за минулий рік докорінно змінилася: Ірак у цей час являє собою повністю функціонуючу державу, і у зв'язку із цим світове співтовариство повинне розширити масштаби сприяння Багдаду.


"Нинішня ситуація фундаментально відрізняється від тієї, що була рік тому", - переконана глава американської дипломатії. На її думку, Ірак на поточному етапі є "повністю функціонуючою системою". Проте  , визнала Райс, "робота не завершена".

Райс: Ситуація в Іраку істотно покращилася

"Міжнародному співтовариству необхідно підтримувати Ірак у міру його просування вперед... На світовому співтоваристві лежить обов'язок допомагати іракцям стати на ноги. Це - не тільки обов'язок Сполучених Штатів", - вважає Держсекретар.

На її погляд, " ситуація у сфері безпеки" в Іраку дозволяє розраховувати на великий "прогрес у виконанні обіцянок проектного й технічного сприяння", даних раніше владі в Багдаді іншими країнами.

Як вважає Райс, "сили безпеки Іраку демонструють, що його уряд може забезпечувати верховенство закону для всіх громадян", а не тільки для певних етнічних і релігійних груп.

Проте , Райс назвала ряд проблем, які потрібно вирішувати в Іраку в першу чергу. Зокрема  це боротьба з корупцією, а також нейтралізація екстремістських угруповань, діяльність яких, на думку держсекретаря, спонсорує Іран.

"Мені здається, іранці засвоїли досить жорсткий урок. Вони озброювали й готували угруповання в Басрі, які пішли проти своєї держави й зазнали поразки. Думаю, іранці повинні відзвітуватися у зв'язку із втручанням у справи Іраку", - цитує ІТАР-ТАРС слова глави американського зовнішньополітичного відомства.

У Стокгольмі пройде міжнародна конференція з питань нормалізації ситуації в Іраку. Райс вважає, що багато хто дотепер   "зазнають труднощів" з усвідомленням того факту, що Ірак, "як він виглядає зараз", сильно відрізняється від самого себе торік .

Нагадаємо, з початку воєнної операції США в Іраку пройшло вже більше п'ять років. Кількість загиблих американських солдатів перевищила чотири тисячі. У той же час командуючий американськими військами в Іраку генерал Петреус, у своїй доповіді для Конгресу США, визнав, що ситуація в країні, незважаючи на ознаки деякого поліпшення, залишається непростою.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект