НОВИНИ

21.05.2008 | Кабмін розриває угоду з Vanсo
За матеріалами - Korespondent.net, РБК-Украина

Кабінет міністрів в односторонньому порядку розірвав угоду з компанією Vanco Іnternatіonal, повідомив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов.

Кабмін розриває угоду з Vanсo
"Президент розробляє корупційні схеми", - сказав він і додав, що Конституція дозволяє кожному не виконувати злочинні рішення, і тому уряд не буде виконувати рішення про поновлення ліцензії Vanco, незважаючи на те, що на рішення Кабміну про скасування ліцензії Генпрокуратура подало в суд.

Турчинов також висловив надію, що Vanco Іnternatіonal поставиться з розумінням до такого рішення уряду, оскільки вона за даною схемою є тільки посередником. Він також повідомив, що ресурси Прикерченскої ділянки Чорноморського шельфу будуть повернуті у власність держави.

"Указ, підписаний Президентом (про введення в дію рішення РНБО стосовно Vanco Іnternatіonal) є неприхованим свідченням корупції високопоставлених посадових осіб. Цим рішенням Президент хоче змусити уряд повернути Vanco шельфи Чорного моря. Це наш стратегічний резерв, це одна із найбільш масштабних корупційних схем", - сказав Турчинов. Відповідаючи на запитання,  чи знає про сьогоднішнє рішення уряду Президент, перший віце-прем'єр сказав: "Через п'ять хвилин довідається".

Як повідомлялося, в 2006 р. Vanсo Іnternatіonal Ltd. виграла перший відкритий конкурс і уклала в жовтні 2007 р. з Кабінетом Міністрів України угоду про розподіл продукції, що буде добуватися в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

25 квітня цього року Мінприроди доручило Державній геологічній службі анулювати ліцензію компанії Vanco Prуckerchenska Ltd. на користування надрами.

Після цього компанія Vanco почала міжнародну арбітражну процедуру проти уряду України й заявила, що вважає незаконним анулювання ліцензії.

12 травня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Vanco планує продати право на користування надрами Чорного моря, можливо, Газпрому.

19 травня прем'єр-міністр України заявила, що ініціює міжнародне розслідування за фактом незаконної приватизації шельфів Чорного моря. У той же час глава уряду не уточнила, у які міжнародні структури уряд має намір звернутися із проханням про міжнародне розслідування.

"Я звернулася в міжнародні організації, які розслідують злочини в енергетичній сфері, для того, щоб провели розслідування, як в України забрали шельфи й хотіли знищити енергетичну незалежність країни", - заявила Тимошенко.

Нагадаємо, що у випадку розриву договору з компанією Vanсo з вини України, і якщо це буде доведено в міжнародних судах, компанія може вимагати від нашої країни відшкодування збитків близько 200 млрд доларів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект