НОВИНИ

15.05.2008 | На базі Черкаського гарнізонного будинку офіцерів пройшла конференція з актуальних проблем євроатлантичної інтеграції України
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

На базі Черкаського гарнізонного будинку офіцерів пройшла конференція з актуальних проблем євроатлантичної інтеграції України. Тут обмінювалися думками та досвідом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ролі й функцій НАТО та ЄС у сучасних умовах, ролі Збройних Сил України у контексті імплементації зовнішньополітичного курсу нашої держави.

У конференції взяли участь представники Європейського Центру досліджень з питань безпеки імені Д. Маршалла на чолі з професором Дж.Крайндлем, представники Посольства США в Україні на чолі з аташе з питань оборони полковником Дж.Моллоєм, аташе з питань оборони при посольстві ФРН в Україні полковник Е.Зайдлітц, аташе з питань оборони при посольстві Словацької Республіки в Україні полковник Ю.Бескід, представник Центру інформації та документації НАТО в Україні Дж.Карватський. Українську сторону представляли військовослужбовці Дніпропетровського та Черкаського гарнізонів, працівники обласних та місцевих органів влади.

Під час вступного слова командир 6-го армійського корпусу генерал-майор С.Бессараб зазначив, що тривалий час українське суспільство знало про НАТО на рівні радянської ідеології та сприймало його як агресивний блок. Не є таємницею, що ці стереотипи продовжують жити і сьогодні, насамперед, у свідомості людей старшого покоління.

 Для більш ефективної роботи присутні розділилися на чотири групи. До складу першої увійшли керівники військових частин 6-го армійського корпусу Сухопутних військ, Повітряного командування "Центр" Повітряних Сил Збройних Сил України та представники органів місцевої влади. До інших груп - старші й молодші офіцери, сержанти і солдати.

Найбільшу зацікавленість у присутніх викликав досвід Словаччини. За словами полковника Ю.Бескіда, незважаючи на те, що його країна є членом НАТО, у нас багато подібних проблем, серед яких - брак коштів на переозброєння на більш сучасні зразки, непривабливість військової служби за рівнем грошового утримання. Ці проблеми були і залишаються сьогодні. Від нас ніхто не вимагає термінового переходу на інші зразки озброєння та військову техніку, адже деякі з них за своїми тактико-технічними характеристиками цілком нас влаштовують. Полковник Ю.Бескід поділився досвідом переходу до єдиної системи управління, що є однією з головних вимог при вступі до НАТО.

Не залишилися поза увагою проблемні питання, пов'язані з розгортанням на території Чехії та Польщі систем протиракетної оборони. Було висловлено думку щодо більш ефективного використання потенціалів сусідніх держав, у тому числі й України, у створенні загальноєвропейської системи протиповітряної оборони, обговорено політичні та економічні аспекти присутності військових підрозділів на території Афганістану та Іраку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект