НОВИНИ

07.05.2008 | В Італії тривають консультації щодо формування нового уряду
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Італії Джорджо Наполітано почав консультації щодо формування нового уряду. Вже у середу переможець квітневих парламентських виборів Сильвіо Берлусконі може стати прем’єром та почати призначати міністрів.


 
Консультації  триватимуть два дні. Спочатку Джорджо Наполітано зустрінеться зі спікерами обох палат парламенту та представниками політичних сил. Завершаться консультації після наради між чинним та колишніми президентами Республіки. Отже, вже у середу переможець виборів Сильвіо Берлусконі може отримати доручення на формування уряду.


 Раніше Берлусконі заявляв, що в його уряді буде лише 12 міністрів і жодного віце-прем’єра. Очікується, що міністром закордонних справ стане єврокомісар Франко Фраттіні. Він, до речі, виступив на захист представника правої партії «Ліга Півночі» Роберто Кальдеролі, який може стати членом уряду. На думку Фраттіні, вибір Берлусконі слід поважати. Але справа у тому, що на адресу Кальдеролі лунає критика з боку мусульманських країн. Там ще не забули, як він 2006 року носив футболку з карикатурами на пророка Мухаммеда, що призвело до кривавих сутичок біля італійського посольства у Лівії. До речі, тоді Берлусконі вимагав негайної відставки Кальдеролі. Берлусконі тієї справи теж не забув, тому наразі зважує всі «за» та «проти».


Нині члени «Ліги Півночі» зажадали для своїх представників чотири місця в уряді. У будь-якому разі, згідно з даними  соціологічних опитувань, більше половини італійців не дуже довіряють політичній системі та новому парламенту, який був сформований минулого тижня.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект