НОВИНИ

28.05.2008 | У Європі порівнюють Україну з Венесуелою. Беніта Ферреро-Вальднер: «Обнадіювати Україну вступом до ЄС – погана ідея». (Огляд європейської преси)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейські газети характеризують політичну та економічну ситуацію в Україні, як «небезпечну й проблемну» і пояснюють це політичним хаосом і протистоянням між колишніми соратниками часів Помаранчевої революції, які є нині при владі, та опозицією.







Впливові європейські видання наголошують напередодні зустрічі ЄС-Росія в Сибіру, що на нову стратегічну угоду між сторонами доведеться чекати довго.
 
 
 
Впливова «Файненшел Таймс» стверджує в редакційній статті, що «рівень інфляції в Україні, який досягнув тут 30 відсотків, не лише найвищий у Європі, але один із найвищих у світі, як, наприклад, у Венесуелі». Лондонський часопис розмірковує про те, що подальше порівняння України з Венесуелою нічого доброго Києву не несе і «може обернутися серйозною економічною проблемою», якщо не «скоротити непомірні соціальні витрати уряду». «Файненшел Таймс» переконана, що інфляція та зростання цін в Україні викликані не лише неврожаєм минулого року і високими цінами на енергоносії, а й високим кредитним зростанням (близько 50 відсотків на рік) та «соціальним заграванням» влади з народом, коли соціальні виплати просто руйнують контроль над дефіцитом бюджету України.


Впливова британська газета називає причиною неможливості скорочення бюджетного дефіциту до нуля непослідовність політиків і те, що «Президент Віктор Ющенко звинувачує Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, вона ж, у відповідь, звинувачує його. І разом вони критикують лідера опозиції Віктора Януковича. А всі троє чекають президентських виборів 2010 року». «Файненшел Таймс» на завершення попереджає, що небажання політиків України йти на «непопулярні кроки», щоб скоротити розтринькування державних грошей, може призвести до втрати будь-якого сенсу у виборах 2010 року.


Лондонська «Гардіан» вважає, що після кількох років напруги у стосунках із Росією, Європа вирішила почати стосунки з новим керівництвом у Кремлі «з чистої сторінки». Але ніхто в ЄС, як зауважує лондонська газета, не чекає легких переговорів із Москвою стосовно укладення нової угоди про партнерство. «Гардіан» сумнівається, що Росії сподобається включення у мандат переговорів ЄС вимоги про видачу Росією Британії Андрія Лугового, нині депутата російського парламенту, якого Лондон підозрює в убивстві колишнього офіцера ФСБ Литвиненка. «Файненшел Таймс» прогнозує, що чекати нової угоди з Росією, навіть після самміту у Ханти-Мансійську, доведеться не менше двох років.


А німецька «Гандельсблатт» зауважує, що укладенню нової угоди ЄС із Росією завадить нова дискусія, нав’язана Брюсселю Польщею, яка вимагає «нової східної політики» Брюсселя, щоб надати колишнім пострадянським державам – Україні, Молдові, Грузії, Азербайджану, Вірменії і Білорусі перспективи членства в ЄС. Таку позицію Польщі підтримали Швеція, Німеччина і Франція.


Але Єврокомісія устами комісара із зовнішньої політики Беніти Ферреро-Вальднер застерігає проти спроби підготовки нового розширення ЄС на Схід. «Гандельсблатт» цитує пані Вальднер, яка сказала, що «одна країна, мається на увазі Польща, не може змінити політику Європейського Союзу, і обнадіювати, наприклад, Україну перспективою вступу до ЄС – це погана ідея».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект