НОВИНИ

26.05.2008 | МЗС України: після 2017 року ЧФ Росії в Криму не буде
Джерело - Українська служба ВВС

Міністерство закордонних справ заявило, що не розглядає питання щодо продовження строку перебування Чорноморського флоту Росії в Криму після 2017 року.


В розповсюдженій у суботу заяві речника МЗС України Василя Кирилича йдеться про те, що до вказаного строку ЧФ Росії має бути повністю виведений з території України.

Цього тижня МЗС Росії розповсюдив заяву щодо рішення РНБО України про підготовку законопроекту з припинення з 2017 року чинності двосторонніх угод щодо перебування Чорноморського флоту в Криму.

Українське зовнішньополітичне відомство в своїй зустрічній заяві наголосило, що зі здивуванням сприйняло коментар російської сторони.

'Російська сторона добре обізнана з позицією України з цього питання. Така позиція ґрунтується на положеннях Конституції України, згідно з якою на українській території не можуть бути розміщені військові бази інших держав', - підкреслюється в заяві МЗС.

Раніше 14 квітня МЗС також передало російському зовнішньополітичному відомству проект меморандуму щодо забезпечення своєчасного виведення російського флоту з території України у 2017-му році.

Також у своїй суботній заяві українське МЗС закликало Росію, припинити практику прийняття немотивованих рішень щодо обмежень на в’їзд на її територію українських політиків. Такі обмеження були запроваджені Росією 22 травня у відповідь на заборону в’їзду в Україну меру Москви Юрію Лужкову після його заяв у Севастополі, які, на думку офіційного Києва, є антиукраїнськими та ставлять під сумнів територіальну цілісність держави.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект