НОВИНИ

16.05.2008 | Інтерпол підтвердив зв'язок Уго Чавеса з колумбійськими бойовиками
Джерело - Korespondent

Інтерпол підтвердив інформацію влади Колумбії про те, що Венесуела підтримує Революційні збройні сили Колумбії (FARC), які вважаються терористичною організацією.За даними міжнародного агентства карної поліції, файли в комп'ютері, захопленому колумбійською армією на території Еквадору два місяці тому, справжні, повідомляє ВВС.


Уряд Колумбії раніше заявляв, що документи свідчать про отримання повстанцями допомоги з боку Венесуели та Еквадору.


Інтерпол підкреслює, що наразі доведена лише справжність самих документів, а не їхній зміст. Представники цієї міжнародної організації підтвердили, що колумбійська влада не додавала, не змінювала і не видаляла жодні файли з жорсткого диска комп'ютера.


Уго Чавес, президент Венесуели, відразу виступив зі спростуванням даної інформації, назвавши заяву Інтерполу клоунадою. "Докази? Та будь-який юрист-першокурсник знає, що ніякий це не доказ. Це нічого не доводить!", - прокоментував Чавес.Інтерпол підтвердив зв'язок Уго Чавеса з колумбійськими бойовиками

Варто також зазначити, що 13 травня газета El Pais написала, що Зброю повстанцям з FARC Венесуела мала намір постачати за допомогою Білорусі.


У неділю президент Венесуели звинуватив Колумбію в спробах розпалити війну в регіоні. Венесуельський лідер також звинуватив главу Колумбії Альваро Урібе в змові з президентом США Джорджем Бушем і підробці інформації з комп'ютерів РВСК.


Тим часом у США заявляють, що якщо факти підтримки Венесуелою FARC будуть достовірні, наслідки можуть бути дуже серйозними. На підставі цих документів американські законодавці пообіцяли внести Венесуелу в список країн - спонсорів тероризму. Таким чином, Каракас може опинитися в одному ряді з КНДР, Іраном, Сирією, Суданом і Кубою.


Нагадаємо, на початку березня між Венесуелою й Еквадором з одного боку і Колумбією з іншого розгорівся конфлікт, який ледь не переріс у війну. Тоді під час операції колумбійських військ на території Еквадору був убитий лідер Революційних збройних сил Колумбії Рауль Рейес. Каракас і Кіто звинуватили Боготу в порушенні суверенітету і стягнули до кордону війська. Конфлікт удалося вирішити лише на зустрічі лідерів латиноамериканських країн.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект