НОВИНИ

16.05.2008 | Росія пропонує нові зміни в ДЗЗСЄ
За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Росія запропонувала внести деякі зміни в Договори про звичайні озброєння в Європі (ДЗЗСЄ), що дозволить РФ скасувати мораторій на участь в угоді.



Компромісним рішенням може стати скасування флангових обмежень, які не дозволяють нарощувати військові сили в певних регіонах - на так званих "флангах".


Дипломатичну ініціативу в четвер, 15 травня, озвучив начальник Генштабу Збройних Сил Росії Юрій Балуєвський, виступаючи в Брюсселі на Раді Росія- НАТО.


За словами Балуєвського, російська сторона може запропонувати країнам НАТО наступний підхід: "поширення розуміння флангу на всю територію Російської Федерації, що обмежується договором".


Балуєвський підкреслив, що мова йде про пропозицію, яку поки офіційно не оформлено російською стороною. "На мій погляд, ми знайшли один з компромісів, який дозволить продовжити розмову, а не бути в мертвому ступорі, як ми сьогодні стоїмо протягом  п'яти місяців", - додав начальник Генштабу.


Нагадаємо, 11 грудня вступив у дію мораторій на участь Росії в Договорі про звичайні збройні сили в Європі. У відповідь США заявили про "невірне рішення" припинення Росією участі в ДЗЗСЄ.


Даний мораторій означає, що зараз РФ не зобов'язана надавати іншим членом ДЗЗСЄ інформацію про свої війська, крім того, на своїй частині європейського континенту Москва може розміщати озброєння й військовий контингент, виходячи винятково з національних інтересів, а не з міжнародних договорів де-юре або де-факто.


ДЗЗСЄ був підписаний 19 листопада 1990 року між країнами НАТО й тоді ще країнами Варшавського договору. Головним завданням договору було обмеження на кордонах між блоками озброєнь, таким чином, перешкоджаючи можливість раптового нападу або великомасштабний военной операції.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект