НОВИНИ

30.05.2008 | ЄС очікує дефіцит газу вже до 2015 року
За матеріалами - РБК daily, Korespondent

Європі загрожує дефіцит газу до 2015 року, заявив на самміті з нафти і газу в Парижі заступник директори Міжнародного енергетичного агентства Вільям Рамсей.



За його словами, Газпром на той час уже не зможе задовольняти зростаючий попит на блакитне паливо в Євросоюзі.


Постачання газу в Євросоюз складають 84,8% від усього російського експорту, це 26,3% газу, споживаного на території ЄС.


Мінприроди вже заявило, що до 2020 року газовидобуток у Росії тільки збільшиться - до 800-900 млрд кубометрів, таким чином, компенсуючи ріст попиту з боку Європи.


Раніше Мінприроди РФ озвучувало менш позитивні оцінки газовидобутку. Зокрема, у проекті енергетичної стратегії Росії до 2030 року, розробленому робочою групою при Мінпроменерго РФ, збільшення видобутку газу до 2020 року прогнозувалося на рівні від 775 млрд до 815 млрд кубометрів у рік.


Але Євросоюз уже неодноразово висловлював сумніви в тому, що Газпром у майбутньому зможе задовольняти закордонний попит на газ. ЄС вказував на зниження видобутку блакитного палива в Росії та брак інвестицій у газодобувну галузь.


Вільям Рамсей визначив час, коли Європа може зіштовхнутися з газовим голодом, — 2015 рік. За даними Росстат, видобуток природного газу в Росії в 2007 році знизився на 0,8% у порівнянні з 2006 роком і склав 651 млрд кубометрів.


У Газпромі скептично сприйняли заяву Вільяма Рамсея. Газпром заявляє, що планує добувати до 2020 року 650-670 млрд кубометрів газу. Сама Росія споживає приблизно 450 млрд кубометрів. Європа (не враховуючи країни колишнього СРСР) - близько 520 млрд.


На думку експертів Інституту проблем природних монополій, для значного підвищення газовидобутку галузі не вистачає інвестицій у геологорозвідувальні роботи і розробку нових родовищ. І багато в чому це зв'язано з яскраво вираженою орієнтацією газових компаній на експорт.


За 2001-2006 роки загальний обсяг капіталовкладень виріс у 3,1 рази. Однак якщо в 2001 році 74% всіх інвестицій направлялося в розвиток видобутку газу, то в 2006-м 66% від загального обсягу інвестицій приходилося на розвиток трубопроводів.


Раніше Єврокомісія запропонувала країнам-членам Євросоюзу створити загальні резерви газу.


У березні глава російського газового монополіста Газпром Олексій Міллер не виключив, що ціна на газ у Європі цього року може достигнути 400 доларів за тисячу кубометрів, враховуючи те, що раніше цей показник на кінець 2008 року оцінювався в 354 долара.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект