НОВИНИ

12.05.2008 | ЄС не хоче приймати Україну через власні проблеми
Джерело - Українська правда

Європейський Союз, у зв'язку з останнім розширенням, з обережністю ставиться до можливості вступу України, вважає посол Німеччини в Україні Рейнхард Шеферс.


"Є певні питання, які виникли у зв'язку з розширенням ЄС, і тому Європа поки ще з обережністю ставитися до вступу ще однієї, і дуже великої країни (України)", - сказав Шеферс під час святкування Дня Європи в Києві в неділю.


Він відзначив, що затягування вступу України в Євросоюз "пов'язане з проблемами всередині ЄС", передає "Інтерфакс-Україна".


Дипломат також повідомив, що серед країн "старої" Європи "Україна, безумовно, сприймається, як частина континенту". Водночас, за його словами, Київ "досить довго залишався осторонь європейських процесів".


У свою чергу посол Фінляндії в Україні Крістер Міккелссон також висловив думку, що "існують певні проблеми серед європейських країн відносно поглядів на можливість розширення".


Дипломат також вважає, що коли українське суспільство буде внутрішньо готове до вступу, і буде прикладати до цього зусилля, країна має всі шанси стати кандидатом на вступ у ЄС.


Посол Словаччини в Україні Урбан Руснак, у свою чергу, також вважає, що Україна може стати членом Євросоюзу, і заявив, що його країна підтримує подібні прагнення.


Посол Швеції в Україні Йон-Крістер Оландер повідомив, що у шведському парламенті й провладна коаліція, і опозиція підтримують намір України приєднатися до ЄС. При цьому він відзначив, що подібний вибір необхідно зробити в першу чергу українському народу.


Під час дебатів віце-прем'єр Григорій Немиря звернув увагу на те, що при обміні думками ніхто з присутніх не намагався протиставляти євроінтеграцію України і встановлення добросусідських відносин з Росією. "Це хороший знак", - сказав він, додавши, що, на його думку, подібні процеси взаємозалежні.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект