НОВИНИ

19.05.2008 | Місія ЄС в Косово може бути відтермінована
Джерело - EUobserver

Місія ЄС в Косово навряд чи досягне рівня повної оперативної спроможності до 15 червня, як це планувалося, через опозицію з боку Росії та Сербії, що блокують передачу повноважень від ООН до ЄС та місцевих органів влади.

Згідно початкових планів, місія ООН-UNMIK, яка здійснювала адміністрування Косово з 1999 року, повинна була передати свої повноваження 15 червня. Після цього, ЄС повинен був розпочати здійснення допомоги в сфері поліцейських функцій та юстиції, а сили НАТО продовжували місію із відповідальністю за підтримку безпеки в краю.

Але ця передача повноважень була заблокована Сербією та Росією, які не визнали проголошення незалежності Косово.

Із свого боку, Генсек НАТО Кі Мун також уникнув надати чіткого роз'яснення з цього питання, тільки кажучи, що ООН взяла до уваги наміри ЄС.

"Це цілком можливо, що ми можемо не просунутися в наших намірах до 15 червня, так як не маємо чітких політичних домовленостей", - заявив Ів де Кермабон, глава місії ЄС - EULEX. "Місія готова та чекає рішення від ООН".


EULEX, яка налічує близько 2 тисяч персоналу, була утворена ЄС як відповідь на проголошення незалежності Косово. В свою чергу, Брюссель багато разів повторював, що Косово це "європейська проблема".

Але на даний час, лише від 200 до 300 людей перебувають в зоні відповідальності. Більше того, залишається незрозумілим, як буде здійснюватися передача повноважень, якщо вона буде взагалі можливою.


Не дивлячись на проблеми, глава місії EULEX не передбачає затримки більш ніж на три місяці та очікує, що основні цілі місії будуть досягнуті.

Як відомо, головна мета місії допомога владним структурам краю у сферах верховенства права, зокрема, поліції, митникам, суддям тощо.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект