НОВИНИ

19.05.2008 | НАТО збільшує військовий контингент на сході Афганістану
За матеріалами - Korespondent, Радіо Свобода

В Афганістані у зв'язку з активізацією руху Талібан посилено війська НАТО, дислоковані уздовж кордону з Пакистаном.

НАТО збільшує військовий контингент на сході Афганістану
Про це заявив агентству Reuters командуючий міжнародними силами НАТО генерал Ден Макнейл. Він зазначив, що напади бойовиків, що діють на стороні руху Талібан, істотно почастішали.

Генерал уважає, що мирні переговори, що ведуться владою Пакистану з талібами, дозволять бойовикам визволити сили для нападів на афганську територію.

За повідомленням НАТО, військова активність талібів різко зросла останнім часом  саме на сході Афганістану, у районах прилеглих до пакистанських територій, на яких проходять мирні переговори.

Нагадаємо, під час військового параду в Кабулі, що проходив 27 квітня на честь Дня перемоги афганського народу в джихаді (священна війна проти невірних), бойовики відкрили по присутніх кулеметний і мінометний вогонь. Відповідальність за теракт взяв на себе рух Талібан.

Варто зазначити, що на самміті НАТО в Бухаресті 2 квітня президент США Буш заявив і про необхідність введення додаткового контингенту на територію Афганістану для остаточної перемоги над бойовиками Аль-Каїди й рухом Талібан.

На заклик Буша вже відгукнулася Франція, що запропонувала послати свій батальйон в Афганістан чисельністю 800-1000 солдатів. Свої послуги запропонували також Грузія й Польща, які заявили про готовність направити в Афганістан 500 і 400 військовослужбовців відповідно.

Також про збільшення військового контингенту заявив глава Пентагона Роберт Гейтс, за словами якого США введуть додаткові війська в цю країну незалежно від ситуації в Іраку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект