НОВИНИ

23.05.2008 | Бюджетні витрати на ПРО є чинними за рішенням Конгресу США
Джерело - Korespondent.net

Палата представників конгресу США на засіданні 22 травня проігнорувала загрозу вето з боку президента країни Джорджа Буша і залишила в силі істотні скорочення витрат на програми ПРО в законопроекті про військовий бюджет на 2009 рік.


Бюджетні витрати на ПРО є чинними за рішенням Конгресу США
При 229 голосах "проти" і 186 "за" палата відхилила поправку про відновлення у витратах на програми ПРО зменшених раніше коштів у розмірі 719 мільйонів доларів, внесену головою Фракції в підтримку ПРО в конгресі США конгресменом-республіканцем Трентом Френксом.  


Перед голосуванням Білий Дім направив в Конгрес заяву, в якій йшлося, що адміністрація Буша рішуче незгодна з скороченнями витрат на ПРО і що президент США накладе на такий законопроект вето.


У заяві мовилося, що "адміністрація рішуче заперечує проти значних скорочень, що перевищують 700 мільйонів доларів по програмах ПРО, включаючи європейську протиракетну оборону, лазер повітряного базування, багатозарядну ракету-перехоплювач і перехоплювач кінетичної енергії". У документі також наголошувалося, що "адміністрація особливо стривожена скороченням у розмірі 371 мільйона доларів для програми європейської протиракетної оборони, що може завдати  втрат безпеці США і наших європейських союзників через затягування в розгортанні активів ПРО для захисту від ракетної загрози, яка витікає від Ірану".


Законопроект про оборонні витрати на 2009 рік, що розглядається в палаті представників конгресу США, передбачає виділення на програми ПРО в цілому 10,2 мільярда доларів, що на 719 мільйонів доларів менше, ніж Буш запланував в лютому при внесенні бюджету до конгресу. 


При цьому законопроект передбачає, що із запиту Буша у розмірі 712 мільйонів доларів на будівництво і розгортання об'єктів ПРО в Польщі і Чехії на 2009 рік вилучені 370,8 мільйона доларів, або 52%.  


Витрати на європейську ПРО дозволені у розмірі 341,2 мільйонів доларів.


У його нинішньому вигляді законопроект встановлює оборонні витрати США на 2009 рік у розмірі 602 мільярдів доларів, з яких 532 мільярди відносяться до "регулярних" оборонних витрат Пентагону і збройових програм міністерства енергетики США, а 70 мільярдів призначено для цільового фінансування військових дій США в Іраку і Афганістані.


Нагадаємо, 15 травня комітет у справах Збройних сил палати представників Конгресу США урізав більш ніж наполовину запит президента Буша на розгортання об'єктів системи ПРО в Польщі і Чехії. 


21 травня уряд Чехії офіційно схвалив чесько-американську угоду про будівництво радарної станції в рамках системи протиракетної оборони США.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект