НОВИНИ

13.05.2008 | Польщу не влаштовують пропозиції США щодо ПРО
Джерело - Korespondent.net

Пропозиції США в питанні ПРО не влаштовують Польщу, що може призвести до зміни місця базування американських ракетних баз.


Польщу не влаштовують пропозиції США щодо ПРО
Про це заявив у вівторок, 13 травня, на прес-конференції прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Якщо Вашингтон і Варшава не зможуть домовитися до середини липня, США доведеться шукати інше місце для бази своїх ракет-перехоплювачів. 


"Якщо будуть умови, вигідні для Війська Польського, - в Польщі буде ПРО", - сказав Дональд Туск. Він додав, що інакше домовленості про розміщення в Польщі американських ракет-перехоплювачів досягти не вдасться. 


В обмін на надання території для США Польща вимагає $20 млрд. для модернізації польської армії. Зокрема Варшава не приховує, що хотіла б отримати зенітно-ракетні комплекси Patriot. На початку березня Туск сказав журналістам, що США запитали приблизно шість місяців, щоб підготувати пропозиції з модернізації польської армії.


Варто зазначити, що 54% жителів Польщі негативно ставляться до проекту розміщення елементів системи ПРО США на території їхньої держави. 


Вашингтону вже вдалося домовитися з чеським урядом про перенесення під Прагу до 2011 року радара ПРО, який зараз експлуатується на тихоокеанському атолі Кваджалейн. 


У рамках проекту зі створення протиракетного щита у Східній Європі США мають намір побудувати станцію радіолокації в Чехії, на території військового полігону Брди недалеко від Праги, а також розмістити 10 ракет-перехоплювачів у Польщі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект