НОВИНИ

26.05.2008 | Картер: Ізраїль володіє 150-ма ядерними боєзарядами
За матеріалами - Korespondent.net

Колишній президент США Джіммі Картер заявив, що Ізраїль має у своєму арсеналі 150 одиниць ядерної зброї, пише "The Tіmes".

Картер: Ізраїль володіє 150-ма ядерними боєзарядами
Виступаючи в неділю, 25 травня, на книжковому фестивалі Hay-on-Wye, Картер також висловив своє невдоволення тим, що Ізраїль відмовляється від переговорів з офіційними представниками угруповання ХАМАС, пише видання.

У той же час екс-президент США підкреслив, що безпека Ізраїлю є його головним пріоритетом. Подібні заяви робили також головні кандидати в президенти США Клінтон, Маккейн і Обама, які не раз підкреслювали, що Ізраїль - стратегічний союзник Штатів у регіоні.

Джіммі Картер вважається одним з головних сподвижників мирного врегулювання на Близькому Сході. Так у квітні цього року він відвідав ряд країн, у тому числі Ізраїль і Ліван, де намагався налагодити діалог між сторонами.

Варто зазначити, колишній президент уважає, що ісламський рух ХАМАС не є терористичною організацією, а врегулювання близькосхідного конфлікту неможливо без залучення в переговорний процес цієї організації.

Нагадаємо, що наявність ядерного арсеналу в Ізраїлю є однієї з головних причин розвитку ядерної програми Ірану. Хоча на думку прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта, колективні зусилля, які застосовує світове співтовариство, не дозволять Ірану стати власником атомної зброї.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект