НОВИНИ

23.05.2008 | Бундестаг утримався від грошової спокуси
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Дискусія про підвищення зарплат депутатів Бундестагу тривала декілька місяців. Зрештою, німецькі парламентарії за власним бажанням вирішили утриматися від цього кроку.

 


Зважаючи на різке зростання цін та скорочення соціальної допомоги у Німеччині, рішення про збільшення виплат депутатам могло б стати для «великої коаліції» фатальним. Карл Лаутербах, із фракції СДПН, вважає:

«Яка мені користь від зайвої тисячі євро, яку я, можливо, ніколи не отримаю, тому що не буду переобраний».

І справді, чергові вибори до бундестагу відбудуться вже наступного року, і виборці, напевно, відмовили б у довірі тим парламентаріям, котрі турбуються винятково про власний гаманець. До речі, близько ста років тому парламентська діяльність вважалася у Німеччині суспільною роботою, яка виконувалася у вільний час і не оплачувалася. Сьогодні депутат бундестагу отримує близько семи з половиною тисяч євро на місяць, і це не рахуючи доплат на утримання канцелярії та специфічних витрат. Збільшити цю суму - означало б поставити себе поза соціальною ситуацією.

«Ми не можемо ігнорувати те, що відбувається у суспільстві. Не можна критикувати високі зарплати менеджерів і одночасно підвищувати зарплату собі»,- сказав Карл-Георг Вельман з фракції ХДС/ХСС.

Проте, якщо депутати  не отримали надбавок, то ставки міністрів, як і планувалося, збільшаться з наступного року на вісімсот євро.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект