НОВИНИ

27.05.2008 | Болгарія втрачає репутацію у Євросоюзі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Через високий рівень корупції в одній із країн Євросоюзу – Болгарії, Єврокомісія утримається від виділення їй 500 мільйонів євро. У Брюсселі вважають, що ці гроші були б витрачені не за призначенням.


Євросоюзі

Нині у Болгарії триває розслідування двох гучних справ, пов'язаних із привласненням європейських грошей. У лютому поліція викрила злочинне угруповання, яке отримувало сільськогосподарські субсидії ЄС. На ці гроші, призначені для закупівлі нового обладнання, шахраї купували старе, а решту грошей клали до своїх гаманців.


 


У іншому випадку - колишній керівник агентства з будівництва доріг Веселін Георгієв надав замовлення на ремонт доріг в обсязі 50 мільйонів євро компанії, яка належала його рідному братові. Ці гроші були виділені з бюджету ЄС. За словами міністра з європейських справ Гергани Грачарової, нині репутація Болгарії у Євросоюзі перебуває на найнижчому рівні. Уряд країни оголосив, що починає вживати невідкладних заходів для боротьби із корупцією.


 


Брюссель дав Софії час до 16 червня для того, аби звітувати про заходи, вжиті для боротьби із зловживанням сільськогосподарськими субсидіями та грошима ЄС, призначеними на  покращення інфраструктури. У липні ЄС запропонує Болгарії та Румунії провести антикорупційну реформу. Але, на відміну від Софії, Бухарест не позбавлятимуть грошей, а лише порадять поліпшити методи боротьби із корупцією.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект