НОВИНИ

08.05.2008 | 54% поляків проти розміщення американських систем ПРО
За матеріалами - Korespondent.net, Інтерфакс

Відповідно до проведеного в Польщі опитуванню 54% мешканців країни негативно ставляться до проекту розміщення елементів системи ПРО США на території їхньої держави.

54% поляків проти розміщення американських систем ПРО
За підсумками опитування, яке провела компанія CBOS, приблизно 32% підтримують проект, а 14% не можуть відповісти.

Крім того, опитування показало, що 31% поляків вважають, що Росія має підстави для того, щоб висловлювати протест проти розміщення системи ПРО в Польщі. 45% респондентів дотримуються протилежної думки. Близько чверті учасників опитування заявили, що не визначилися з цього питання.

За даними CBOS, 61% жителів Польщі вважають, що не слід дозволяти Росії здійснювати контроль над американською базою, яку мають намір побудувати в Польщі.

CBOS нагадує, що в середині 2007 року 60% поляків виступали проти американської системи ПРО.

Нагадаємо, що вчора у Варшаву прибула делегація США для проведення переговорів стосовно розміщення систем протиракетної оборони. Керівництво Польщі напередодні заявило, що не буде змінювати свою позицію, а саме - США повинні спонсорувати модернізацію польської армії на суму $20 млрд. Вашингтон був готовий запропонувати тільки $20 млн.

Варто також зазначити, що в іншій центральноєвропейській країні, Чехії, ідея розміщення американських ПРО також не особливо популярна серед населення. Не дивлячись на підписану угоду між урядами Чехії та США, у Празі періодично проходять мітинги з протестами проти американських радарів.

У рамках проекту зі створення протиракетного щита в Східній Європі США мають намір побудувати радіолокаційну станцію в Чехії, на території військового полігона Брди поблизу Праги, а також розмістити 10 ракет-перехоплювачів у Польщі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект