НОВИНИ

06.05.2008 | У Європарламенті шукають шляхи виходу з продовольчої кризи
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У комітеті Європарламенту з розвитку обговорили з провідними експертами проблему збільшення цін на продукти харчування у світі та можливості протидії світовій продовольчій кризі.

За словами  провідного американського економіста і спеціального радника ООН Джеффрі Сакса, нині необхідно збільшити обсяги виробництва продуктів харчування відповідно до обсягів попиту. При цьому важливим є залишати ринки ринки окремих країн відкритими для конкуренції.

Нині, наголошує експерт, постачання продуктів харчування скоротилося через низьке виробництво у Африці, спричинене посухами та засадження полів культурами, які мають стати сировиною для виробництва біодизеля. Все це призвело до того, що у африканських країнах не вистачає сільськогосподарських продуктів не лише для експорту, а й для внутрішнього вжитку.

Джеффрі Сакс наголосив, що міжнародна спільнота має розробити триступеневий підхід.  По-перше, негайно запровадити спеціальний фонд для невеликих господарств у регіонах із малими доходами населення, щоб подвоїти виробництво харчів.  По-друге, припинити практику засіву полів ріпаком для біодизеля там, де він є конкурентом  для  збіжжя, рису та інших культур, які є продуктами харчування. Третій захід — потрібно сіяти лише ті культури, які є стійкими до посух. Тоді врожаї не залежатимуть від примх погоди, - вважає Джеффрі Сакс.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект