НОВИНИ

26.05.2008 | Новий енергетичний простір - від Балтійського моря до Каспію
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За підсумками Київського міжнародного енергетичного саміту президенти України, Азербайджану, Грузії, Литви, Латвії, Естонії та Польщі підписали спільну Київську декларацію про загальні принципи енергетичної безпеки.



Крім того, глави держав ухвалили дві спільні заяви: про створення Балтійсько-Каспійського енергетичного простору та про розвиток проекту Євроазійського нафтотранспортного коридору. Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс висловив підтримку розглянутим на саміті проектам. Один з них, попереднє техніко-економічне обґрунтування транспортування каспійської нафти через нафтогон «Одеса-Броди» до Європи, вже був профінансований Брюсселем.


 


Як зазначив президент Ющенко, нинішній проект відрізняється від трьох попередніх передбаченням можливостей розгалуження нафтового шляху не лише на країни Східної та Центральної Європи, а й на Білорусь та країни Балтії. Відсутність нафти для наповнення українського нафтогону досі була головною перешкодою для реалізації проекту. Однак, за останні два дні, під час енергосамміту та Міжнародного енергетичного форуму Київ отримав два важливих сигнали з боку прикаспійських країн.


 


«Буквально кілька днів тому в Грузії був відкритий новий нафтотермінал в місті Кулєві. Він передбачає забезпечення проекту «Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ» і є невід‘ємною ланкою енергетичного коридору»,-заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.


 


А заява віце-прем‘єра Казахстану Ляззата Кіїнова спростувала думку про небажання цієї країни брати участь в нафтовому шляху до Європи в обхід Росії:


 


«Ми готові працювати з вами разом, працювати за цією системою, постачання енергоресурсів до європейських країн», – заявив Кіїнов.


 


Президенти семи країн підписали спільну декларацію про принципи енергетичної безпеки. Це, за словами господаря самміту Віктора Ющенка, має запобігти монополізації експорту енергоносіїв та перетворення його на інструмент політичного шантажу. На наступному саміті з енергобезпеки в листопаді планується заслухати результати роботи створеної в Києві робочої групи з розробки принципів формування транзитного простору.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5454. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект