НОВИНИ

21.05.2008 | ЄC просять не розглядати Україну як "тягар чи проблему"
За матеріалами - Української правди, УНІАН

Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв закликає країни Європейського Союзу не розглядали Україну як "якийсь тягар чи проблему".

Про це Єлісєєв заявив під час круглого столу "Досвід інтеграції країн Центральної та Південно-Східної Європи до ЄС та Україна" у вівторок у Києві.

Дипломат вважає, що Україна "є шансом" для побудови безпечної, демократичної, процвітаючої Європи в умовах зростання світової конкуренції та глобалізації.

На думку Єлісєєва, саме членство України в Європейському Союзі стане визначальним фактором, що допоможе ЄС подолати наявні проблеми та надасть динамічного поштовху для всебічного розвитку.

Говорячи про відносини України з Євросоюзом, Єлісєєв відзначив, що цей рік є особливим.

"Практичною реалізацією цього є переговорний процес з підготовки нової посиленої угоди з Євросоюзом. Зараз переговори переходять у завершальну площину", - додав представник МЗС.

Як поінформував Єлісєєв, у МЗС переконані, що цей документ повинен закласти довготривалу перспективу для розвитку поглибленої співпраці України з Євросоюзом, стати основою для подальшого повноправного членства України в ЄС.

"Цей документ повинен стати саме інноваційним, що забезпечить якісно новий рівень наших взаємин та доведе кожному громадянину України правильність вибору європейських цінностей", - наголосив заступник міністра.

Коментуючи результати переговорного процесу, Єлісєєв підсумував, що для України це повинна бути угода про політичну асоціацію з ЄС. Принциповим є те, що в ній має буди закріплено чітке бачення перспектив і механізм членства України в Євросоюзі.

Також, за його словами, українські дипломати значну увагу приділяють питанням запровадження безвізового режиму, створення зони вільної торгівлі як підґрунтя економічної інтеграції України до Євросоюзу.

Торкаючись питання національної безпеки та оборони, Єлісєєв наголосив на важливості включення до угоди механізму забезпечення суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України.

"Членство в ЄС не є самоціллю для України. Ми розглядаємо його як абсолютно прагматичний процес модернізації держави, що допоможе відкрити нові ринки для вітчизняної продукції, підвищити добробут громадян і забезпечити цивілізовані і прозорі правила гри для всіх", - підсумував Єлісєєв.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект