НОВИНИ

22.05.2008 | Зростання світових цін на продукти харчування: відповідь ЄС
Джерело - Європейський простір

20 травня Європейська Комісія оприлюднила спеціальне Повідомлення, в якому зробила огляд причин зростання світових цін на продукти харчування та представила свої пропозиції щодо найближчої відповіді ЄС на цю ситуацію.


„Ми маємо справу із проблемою, яка має багато причин та багато наслідків”, - говорить президент Європейської Комісії Жузе-Мануель Баррозу, - „і тому ми маємо діяти на багатьох фронтах”. „Європейська Комісія закликає держави-члени ЄС надати єдину загальноєвропейську відповідь на цей всесвітній виклик”, - наголосив він.


За оцінками Комісії, нинішньому світовому зростанню цін на продукти харчування передував період їхнього зниження, що тривав майже три попередніх десятиліття.


Головними чинниками нинішнього зростання є збільшення попиту як на сировину, так і на готову продукцію – передусім з боку нових великих гравців світової економіки на кшталт Китаю та Індії.


Комісія також вказує на зростання цін на чимало вхідних ресурсів, які використовуються у сільському господарстві – зокрема на азотні добрива (від 1999 року ціна на них зросла у середньому на 350%), транспортні послуги та енергоресурси. Також важливими чинниками є поганий врожай у багатьох регіонах світу, падіння американського долара та експортні обмеження, що їх накладають традиційні постачальники сільськогосподарської продукції.


Комісія також наголошує, що за її оцінками світові ціни на продукти харчування вже досягли свого піку та в деяких секторах почали навіть падати, хоча вона і не сподівається на повернення цін до вихідного рівня.


Свої пропозиції щодо відповідей ЄС на нинішню ситуацію Європейська Комісія представила на трьох рівнях.


У короткостроковій перспективі Комісія пропонує здійснити подальші кроки у рамках реформи європейської Спільної аграрної політики, зокрема дії, що стимулюватимуть пропозицію на ринку продуктів харчування. Також вона здійснюватиме ретельний моніторинг роздрібної торгівлі ЄС, перевіряючи дотримання норм та стандартів європейської конкуренційної політики та принципів єдиного ринку.


У довгостроковій перспективі Комісія пропонує ініціативи із заохочення більшої пропозиції на сільськогосподарських ринках ЄС. Окремий акцент зроблено на розвиткові біопалива, що дозволить зменшити залежність аграрного сектору від імпортованих енергоресурсів.


Нарешті, у міжнародній перспективі Комісія пропонує надати преференції найбіднішим сільськогосподарським країнам для імпорту їхньої продукції до ЄС. Документ також пропонує координувати відповідь головних міжнародних інституцій для допомоги біднішим країнам та надавати цільову допомогу для довгострокових проектів, спрямованих на розвиток сільського господарства країн, що розвиваються.


Пропозиції Комісії розглянуть голови держав та урядів країн-членів ЄС на найближчому засіданні Європейської Ради, що відбудеться 19-20 червня.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект