НОВИНИ

15.05.2008 | Чи вдасться проєвропейському блоку в Сербії сформувати уряд?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сербії пожвавлюється тема формування уряду. Якщо довіряти белградській пресі, союз між сербським проєвропейським блоком та партією колишнього диктатора країни Слободана Милошевича здається неминучим, тим більше, що його вже майже досягнуто.


Сербські засоби масової інформації повідомляють, що прозахідна коаліція, зосереджена навколо президента Тадича, вже майже досягла угоди щодо формування коаліційного уряду із Соціалістичною партією, лідером якої був Слободан Милошевич. Наразі цього ніхто офіційно не підтвердив. Однак президент вчора заявив, що він розпочав «неформальні переговори з певними партіями, які б відстоювали стабільний, економічно процвітаючий уряд, що призведе країну до Євросоюзу».


Президент Борис Тадич зазначив, що для проєвропейського блоку соціалісти є абсолютно прийнятними як майбутні партнери, бо вони відстоюють ідеї соціалістичного інтернаціоналу і наполягають на соціальних реформах та на побудові системи соціальної справедливості, яка дає усім однакові шанси.

Проте член Соціалістичної партії Жарко Обрадович сказав, що йому нічого не відомо про розмови між Тадичем та лідером соціалістів Івіцою Дачичем: «Знаю, що пан Дачич та пан Николич контактували після виборів, обговорювали результати. Пан Дачич мені сказав, що він зустрінеться з нашими коаліційними партнерами та паном Коштуницею. Ми досі не отримали жодного запрошення для переговорів від Демократичної партії».

Хто ж все-таки перетягне соціалістів на свій бік?

Соціалісти вчора справді зустрілися із Тадичевими опонентами – консервативною коаліцією народовців технічного прем’єра Воїслава Коштуниці та Радикальною партією, очолюваною Томиславом Николичем, яким соціалістів також не вистачає для формування уряду. Проте соціаліст Дачич відповіді не дав, а тільки попросив співрозмовників почекати на відповідь одну добу. Тоді як вчорашня заява Дачича засвідчила, що він ближчий до демократичного блоку.

Інший союзник соціалістів по коаліції бізнесмен Драґан Маркович-Палма, який зацікавлений в іноземних інвестиціях, все-таки більш прихильний до прозахідного блоку Тадича.

«Від деяких принципів я не буду відступати. На мою думку, якщо думаємо про наших дітей та про майбутнє Сербії, мусимо співпрацювати з Європейським Союзом», – наголосив Драган Маркович-Палма.

Оскільки два протилежні табори – проєвропейський блок президента та блок націоналістів і народовців – не мають абсолютної більшості, основним завданням обох блоків є перетягти соціалістів на свій бік, бо ті досі не визначилися, з ким будуть вступати у коаліцію. Проте щоденник «Бліц» сьогодні пише, що після дводенних переговорів між Тадичем та лідером соціалістів Івіцою Дачичем договір між ними наближається до завершення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект