НОВИНИ

30.05.2008 | Депутати Національних зборів Франції на шляху до блокування розширення ЄС, маючи на увазі, Туреччину та Україну
Джерело - EUobserver

Нижня палата французького парламенту 29 травня схвалила поправки до конституційних реформ, які можуть стати обов'язковими для країни та вимагатимуть проведення референдуму, якщо до ЄС будуть намагатися приєднатися великі країни, в першу чергу, Туреччина.



Згідно відповідної поправки від депутата від правлячої партії UMP Жан-Люка Ворсманна, проведення рефередуму буде обов'язковим для схвалення приєднання до ЄС країни, що має населення більше ніж 5 відсотків від загального в ЄС (приблизно 500 млн.).


Дана поправка була ухвалена Національною Ассамблеєю 48 голосами "за" та 21 - "проти".


Таке рішення, в першу чергу, спрямоване проти Туреччини, чий вступ до ЄС не підтримує Франція та більшість членів правлячої партії та її депутатів у парламенті.


Колишній лідер UMP, президент Франції Ніколя Саркозі неодноразово заявляв, що він не думає, що Туреччина відноситься до Європи.


"Дуже багато очей дивляться на нас та дивуються, чому ми вносимо поправки до нашої конституції, які чітко вказують на відповідну країну", - каже депутат від UMP Бруно ле Маїр, колишній глава кабінету колишнього прем'єра де Вільпена.


"Я не здивуюсь, що наші сусіди можуть бути шоковані цим новим положення", - додав він перед початком голосування.


Ця поправка також була широко скритикована опозиціює, які назвали її "несправедливою та соромом".


"Якщо на референдумі завтра Франція скаже "ні" Туреччині, а інші 26 країн скажуть "так", що тоді робити Європі?", - запитав депутат від соціалістів Серж Бліско.


Україна теж підпадає під дану статтю


Окрім Туреччини, поправка також зачіпає й надії України із 46 мільйонами населення.


Минулого тижня український дипломат кваліфікував ідею як "доволі штучною", "шкідливою" та "нечесною", кажучи, що "правила повинні бути рівними для всіх".


Повний текст буде голосуватися у першому читанні 3 червня, а Соціалістична партія вже заявила, що буде голосувати проти.


Сенат буде голосувати 10 червня, а потім дві палати зберуться на спільне засідання в липні, щоб прийняти кінцеве рішення, яке вимагає більшості у три-п'ятих.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект