НОВИНИ

20.05.2008 | Підсумки щорічного форуму ЄБРР у Києві
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україна цікавить інвесторів, але їх відлякує політична нестабільність. Прогноз економічного зростання країни знижено на піввідсотка. Україна отримає 135 мільйонів євро на будівництво об’єкту «Укриття». Такими стали для України основні результати 17 щорічного засідання Ради керівників Європейського банку реконструкції та розвитку, що відбулося у Києві.
 
 
«Ми повинні розглядати Україну як довготерміновий стратегічний проект. Щоб стати надійним глобальним партнером, ми хочемо розвивати нові галузі, зокрема енергетичну ефективність, нові технології. Я закликаю вас надавати практичні рекомендації, як робити ці кроки. Ми чекаємо на ваші ідеї» – з таким закликом віце-прем’єр України Григорій Немиря звернувся до учасників щорічного засідання Ради керівників ЄБРР.Форум справді став нагодою для вироблення інвестиційних пропозицій. Усі країни регіону операцій ЄБРР представили свої бізнес-презентації, а крім того, відбулися спеціальні зустрічі для налагоджування контактів.


Політична нестабільність в Україні перешкоджає


За словами президента Американсько-української бізнесової ради Моргана Вільямса, учасники форуму прагнуть не говорити про політичні проблеми на кшталт перспектив вступу до ЄС чи НАТО, а конкретними діями допомагати Україні інтегруватися у світову бізнесову спільноту. Однак заважає політична нестабільність.


«Так, політична ситуація негативно впливає на бізнесовий клімат, але бізнесмени кажуть: Україна є дуже важливою країною, великою країною – 47 мільйонів. Тож ми збираємося працювати тут попри політичні негаразди, попри брак реформ. Найважливіше, що на нинішній час набула Україна – це дуже позитивне ставлення до неї світової бізнесової спільноти», – зазначив Морган Вільямс.


Та попри це позитивне ставлення, світова бізнесова спільнота тверезо оцінює нинішній стан української економіки. Так, Європейський банк реконструкції та розвитку знизив свій прогноз економічного зростання для України із 6 до 5,5 % з огляду на надзвичайно високі показники інфляції.


«Нинішні виклики спонукають нас працювати в Україні не менше, а ще більше»


Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, президент банку Жан Лем’єр зазначив, що відповіддю України на нинішні інфляційні виклики має бути насамперед впровадження технологій енергозбереження та розвиток конкуренції.


«Ми дуже плідно співпрацюємо з українською владою щодо того, як знижувати енергоємність, куди інвестувати кошти. Тож нинішні виклики спонукають нас працювати в Україні не менше, а ще більше», – сказав президент ЄБРР.


Одним з пріоритетів роботи Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні є енергетична безпека, і саме тому Рада керівників вирішила спрямувати 135 мільйонів євро на спорудження об’єкту «Укриття» над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.


Серед інших важливих рішень, ухвалених Радою керівників, зміцнення стабільності банку через спрямування.80 % прибутку у резервний фонд, а також початок роботи щодо переведення Туреччини в статус країни операцій ЄБРР (рішення має бути остаточно ухвалене в жовтні) та обрання Томаса Мірова наступником Жана Лем’єра на посаді президента ЄБРР.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект