НОВИНИ

06.05.2008 | Абхазія згодна, щоб Росія взяла її територію під військовий контроль
За матерiалами - Korespondent.net, Lenta.ru, РІА Новости

Абхазія згодна на те, щоб Росія взяла її територію під військовий контроль в обмін на гарантії безпеки, заявив міністр закордонних справ невизнаної республіки Сергій Шамба в інтерв'ю, яке публікує у вівторок, 6 травня, газета "Известия".



Абхазія згодна, щоб Росія взяла її територію під військовий контроль
geotimes.ge
Шамба: Ми пропонуємо найширше
військове співробітництво з Росією

"Ми пропонуємо найширше військове співробітництво з Росією", - підкреслив він.

"Ті самі 200 кілометрів - це відстань від ріки Псоу до ріки Інгурі, це вся Абхазія. Ми згодні, щоб Росія взяла цю територію під військовий контроль. Але замість цього вимагаємо гарантії нашої безпеки", - заявив глава МЗС Абхазії.


Шамба вважає, що недавні ініціативи Москви у відношенні Абхазії - "це початок вибудовування міждержавних відносин між нашими країнами".


Президент РФ Володимир Путін 16 квітня доручив уряду розробити заходу щодо надання предметної допомоги населенню невизнаних республік і взаємодіяти з фактичними органами влади Абхазії й Південної Осетії. Раніше Росія заявила про вихід з угоди в рамках СНД про санкції у відношенні Абхазії.


Разом з тим, за словами Шамби, Абхазія не збирається входити до складу Росії. "Поки в цьому немає необхідності", - підкреслив він.


Після розпаду СРСР Абхазія, що входила до складу Грузинської РСР, заявила про свою незалежність. Грузія в серпні 1992 року ввела війська в Абхазію, але зустріла там збройний опір. Збройний конфлікт, що призвів до втрати Грузією контролю над Абхазією, завершився 30 серпня 1993 року. З тих пір Абхазія домагається визнання своєї незалежності, яку поки не визнало жодна  з держав. Тбілісі розглядає Абхазію як частину країни й пропонує їй широку автономію в складі Грузії.


Мир у зоні грузино-абхазького конфлікту підтримують Колективні сили з підтримки миру СНД, укомплектовані російськими військовослужбовцями. Переговори з врегулювання конфлікту перервані в 2006 році.


5 травня Грузія вийшла з договору з Росією про співробітництво в сфері протиповітряної оборони (ПВО), підписаного в 1995 році.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект