НОВИНИ

19.05.2008 | Нова гонка озброєнь почалася?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За період з 2001 до 2006 року інвестиції у зброю у світі збільшилися приблизно на 30 відсотків і досягли майже 760 мільярдів євро. Такі дані оприлюднив міжнародний центр конверсії у Бонні.

Близько половини цих грошей припадає на США та Великобританію.  Утім, країни з перехідною економікою також почали активніше озброюватися. Німеччина теж почала вкладати більше грошей у зброю. Минулого року військові витрати ФРН збільшилися більш, ніж на мільярд євро у порівнянні з 2006. Цьогорічні витрати країни також збільшаться приблизно на один мільярд.  Німеччина є третім за розміром експортером зброї у світі. Попереду лишень США та Росія. Експерти остерігаються відновлення гонки озброєнь часів холодної війни. Міжнародний центр конверсії у Бонні закликає світову спільноту подолати цю тенденцію. Утім, керівник проектів цього центру Марк фон Бьомкер усвідомлює, що здійснити це складно. «Бракує політичної волі, звичайно, особливо у Сполучених Штатах, утім, так само і в інших провідних країнах світу. Волі до роззброєння там не було помітно».

 Тих заходів, яких  нині вживають, недостатньо, необхідно шукати більш ефективні шляхи виходу із ситуації, відзначає директор міжнародного центру конверсії Петер Крол. «Зусилля докладаються,  відбуваються конференції,  але що найважливіше, ухвалені документи потрібно ратифікувати. Тут можемо говорити лише про незначні успіхи».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект