НОВИНИ

30.05.2008 | Експерт Французького Інституту міжнародних відносин : «Саркозі потребує підтримки в Східній Європі»
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Пропозиція Ніколя Саркозі щодо посиленого партнерства ЄС й України є своєрідним дублюванням позиції НАТО на саміті в Бухаресті, вважає експерт Сюзанне Ніс.


 

За словами Сюзанне Ніс, візит Ніколя Саркозі до Польщі був спрямований на те, щоб заручитися підтримкою Варшави під час головування Парижа у ЄС, яке розпочинається в липні. Французький президент оголосив про відкриття ринку праці для польських робітників та про підтримку ідеї Польщі щодо східного партнерства, зокрема і з Україною.


 На думку Сюзанне Ніс, Саркозі знає, що Польща виступає своєрідним адвокатом України. “Можна інтерпретувати бажання Саркозі щодо партнерства з Україною як надання сигналу президенту Качинському та прем'єру Туску - ми вас підтримаємо”, - сказала Ніс. На думку експерта, Франція має слабкі позиції у Східній Європі, але потребує підтримки. І таким  чином Ніколя Саркозі шукає собі партнерів.


 


Сюзанне Ніс вказала й на інший аспект. “На саміті у Бухаресті Україні пообіцяли членство у НАТО в невизначеному майбутньому. У певному розумінні Саркозі скопіював цю пропозицію, можна сказати – продублював її”, - вважає Ніс. Водночас, на думку експерта, поки що не зрозуміло, що саме конкретно французький президент готовий запропонувати Україні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект