НОВИНИ

22.05.2008 | Діаманти у багні: Уряд Берлусконі провів засідання у Неаполі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу уряд Італії вперше засідав не, як звичайно, у столичному Римі, а в Неаполі. Якби не обіцянка Сільвіо Берлусконі врятувати від гір сміття, не стати йому прем’єр-міністром, кажуть місцеві оглядачі.


 
Легендарний Неаполь потопає у смітті. Причини цього багаторічного лиха на півдні Італії дуже різні, від відсутності сміттєпереробних заводів до різкого збільшення населення в останні роки.

Неаполь щоночі горить: розгублені мешканці підпалюють смердючі стоси сміття біля своїх будинків, і пожежники ледь встигають їх гасити. У ніч на вівторок сталося близько сотні таких пожеж. Лише напередодні засідання уряду від бруду звільнили центр міста, щоб там могли ходити політики.


Натомість, трохи далі від центру завали сміття тягнуться на цілі кілометри, перекриваючи багатьом дітям шлях до школи. У більшості неаполітанці, щоправда, уже звикли до негаразду, бо ж він триває багато років.


 


Але від середини березня купи сміття розрослися, тому що зупинилося вивезення відходів до Німеччини. Для того, аби вивантажити звалища на німецькі сміттєпереробні заводи – наприклад, в Ахені, бракує деяких формальностей.


 


Із наближенням літа проблема бруду в Неаполі знову загострилася, адже існує загроза поширення вірусних хвороб:


«Ми переживаємо найгірший спалах дитячих хвороб за останні 30 років. Загроза зараження зростає із кожним днем, що на вулиці лежить сміття», - ділиться своєю турботою дитячий лікар з Неаполя.


Як очікується, уряд Берлусконі, який переміг на виборах обіцянкою зупинити сміттєву кризу, ухвалить рішення про будівництво нового сміттєпереробного заводу.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект