НОВИНИ

08.05.2008 | Брюссель дав зелене світло на запровадження євро у Словаччині
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Словаччина приєднається до єврозони уже у січні 2009 року, ставши 16-ою учасницею європейського валютного союзу. Відповідну рекомендацію надали у середу Єврокомісія і Європейський центральний банк.

 

Словаччина переживає економічний бум. З тих пір, як у цій країні було проведено реформи фінансового сектора та оподаткування, надходження інвестицій не припиняється, а економіка зростає швидкими темпами. Процес реформування тривав кілька років і лише у квітні 2008-го Словаччина офіційно подала заявку на входження до єврозони.

Відповідно до звіту Єврокомісії, нині Братислава підпадає під усі критерії, необхідні для членів єврозони. Зокрема, рівень інфляції тут не перевищуватиме 3 процентів. Втім, пересічні словаки непокояться через можливе подорожчання після впровадження євро. “Я, як пенсіонер маю великі побоювання. Ціни підскочать угору і ми пенсіонери перетворимося на жебраків“, - зауважує літній словак.

У Єврокомісії ж вважають, що керівництву у Братиславі варто замислитися над питанням збільшення добробуту пересічних громадян. Адже нині середній доход тут складає 700 євро, рівень безробіття дорівнює 11 відсоткам. Окрім цього є й територіальні відмінності - Братислава купається у розкошах, тоді як селяни на кордоні з Україною жебракують.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект