НОВИНИ

06.05.2008 | Країни ЄС вирішили допомогти сусідам матеріально. Україні теж перепаде
Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Європейська комісія створює новий інвестиційний фонд для країн-сусідів Європейського Союзу для реалізації проектів у сфері енергетики, транспорту й захисту навколишнього середовища.

 
Як повідомили "Інтерфакс-Україна" у понеділок у Європейській комісії, офіційно про це буде оголошено у вівторок європейським комісаром з питань зовнішньої політики і Європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер.

У повідомленні відзначається, що нові ініціативи під назвою "Сусідські інвестиційні можливості" будуть ключовим інструментом для Європейської політики сусідства.

Вони мобілізують додаткові фонди для інфраструктурних проектів, переважно в енергетичному, транспортному секторах, а також у сфері захисту навколишнього середовища за допомогою надання грантів європейськими фінансовими інститутами.

У Єврокомісії відзначають, що в нинішньому році в рамках європейської політики сусідства вже виділено 100 млн. євро з 700 млн., передбачених на період 2007-2013 років.

Передбачається, що інвестиційні можливості залучать внески від усіх країн-членів ЕС.

"Таким чином, ресурси бюджету Співтовариства, членів ЄС і фінансових інститутів будуть об'єднані в загальний фонд і будуть краще раціоналізовані для одержання користі країнами - партнерами", - йдеться в повідомленні.

Так, цього року в створюваному фонді Німеччина має намір розмістити 10 млн. євро, Італія - 1 млн. євро, Швеція - 1 млн. євро. Очікується, що в найближчому майбутньому інші члени ЄС також заявлять про свої внески.

"Даними інвестиційними можливостями ми не тільки будемо сприяти будівництву транспортної й енергетичної інфраструктури, сусідської з ЄС і нашими сусідами, але також спрямуємо спільні виклики навколишньому середовищу, такі, як поновлювана енергія й очищення Середземного й Чорного морів", - відзначила Ферреро-Вальднер.

"Конкретні проекти, фінансовані цими можливостями, принесуть відчутні вигоди громадянам як країн-сусідів, так і ЄС і наблизять наших партнерів ближче до ЄС. Це справді європейські ініціативи. Я вітаю перших вкладників з Німеччини, Італії й Швеції й заохочую інших членів ЄС використовувати їхні інструменти підтримки ключових інвестицій для наших безпосередніх сусідів", - сказала вона.

Географічно СІМ буде поширюватися на такі країни, як Вірменія, Азербайджан, Єгипет, Грузія, Йордан, Ліван, Молдавія, Марокко, Палестина, Туніс і Україна.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект