Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УНІАН

Президент США Барак Обама та його дружина Мішель вирушать у вівторок в перше європейське турне. Вони мають за тиждень відвідати п`ять країн і подолати більше 19 тисяч кілометрів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Про такий проект постанови зустрічі, що має відбутися в четвер у Лондоні під головуванням Великої Британії, повідомляє агентство Reuters.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Це безпрецедентний крок. Ніколи раніше уряд не диктував умови приватним корпораціям.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це свідчать результати опитування, яке Гаазький Центр стратегічних досліджень провів напередодні ювілейного саміту Альянсу, під час якого ця організація відзначатиме свою 60-ту річницю.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Російський президент Дмитро Медведєв зустрічається з канцлером ФРН Ангелою Меркель. Переговори відбуваються перед самітом G-20 у Лондоні та ювілеєм НАТО. Говоритимуть у Берліні і про українську ГТС.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Одним із пріоритетів Швеції на період головування в ЄС буде поглиблення відносин Євросоюзу з Україною.


Джерело - Українська правда

Голова МЗС Польщі Радослав Сікорський заявляє, що він не є кандидатом на посаду Генерального Секретаря НАТО.


За матеріалами - Української служби ВВС

Британські війська пакуються і поступово передають американцям будівлі та обов'язки на базі.


Джерело - Українська служба ВВС

Делегати з понад 70-ти країн обговорюватимуть сьогодні відбудову Афганістану кілька днів по тому, як президент Обама оприлюднив великі зміни в американській політиці стосовно того регіону.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Володимир Хандогій візьме участь у Міжнародній конференції "Всеохоплююча стратегія в регіональному контексті", що відбудеться 31 березня в Гаазі,Нідерланди.


За матеріалами - Korespondent.net

За попередніми даними, правлячий блок на чолі з прем'єр-міністром Міло Джукановичем отримав більше 50% голосів


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Цим самим завершився процес ратифікації Любляною цього документу, що відкриває шлях до повноправного членства Хорватії в Північноатлантичному Альянсі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

На думку Ф.Фраттіні, активне запровадження національних заходів з подолання кризи стає дедалі небезпечнішим для єдиного європейського ринку.


За матеріалами - Української правди, СТК

Лідери двох найбільших політичних партій Чеської Республіки домовилися про проведення дострокових парламентських виборів у жовтні через відставку уряду, яка відбулася нещодавно.


За матеріалами - Української правди

"Росія не була учасником цих переговорів, а тому мені важко коментувати російську позицію. Це – двосторонній договір. Він стосується лише питання підключення нашої транзитної системи до європейського ринку".


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Президент Росії Дмитро Медведєв і федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель обов'язково торкнуться питання Декларації по модернізації української газотранспортної системи (ГТС).


Джерело - Українська служба ВВС

Пані Ферреро-Вальднер зауважує, що аби Україна отримала обіцяні їй гроші вона має цілковито втілити ключові реформи, рекомендовані МВФ.


За матеріалами - Української правди

За словами співрозмовника, "у США є й інші варіанти доставки військових вантажів в Афганістан, тому якщо все-таки база в Манасі не працюватиме, це серйозно не вплине на військові поставки в Афганістан".


Джерело - ПОЛЬСЬКЕ РАДІО для Закордону

"Взагалі, я сам –прихильник безвізового руху, і ми боролися про це навіть під час останнього засідання Ради ЄС – і нам внесли такий запис до документів, але з заміткою, що це в довгостроковому періоді".


За матеріалами - Korespondent

Як зазначають експерти, її ключовими моментами, ймовірно, стануть акцент на підготовці афганської армії і сил безпеки до більш самостійної ролі, і зав’язування американської політики по відношенню до Афганістану і Пакистану в одне ціле.


Джерело - УКРІНФОРМ

Дані, які свідчать про те, що економіка країни знаходиться в глибокій рецесії, а падіння валового внутрішнього продукту стало найбільш різким з 1982 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чільні компоненти цього плану включатимуть впровадження суворішого нагляду за діяльністю найбільших фінансових інститутів із тієї причини, що їм не можна дозволити банкрутувати, бо це ставитиме під ризик усю систему.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Основна увага в ході зустрічі була зосереджена на укладанні Угоди про асоціацію, розвитку зовнішньополітичної ініціативи ЄС „Східне партнерство”, безвізового діалогу між Україною та ЄС.


Джерело - УНІАН

Дискусія між Міністерствами оборони США та України щодо можливої передачі українському флоту певних кораблів триває, але поки не ухвалено жодного рішення.


Джерело - УКРІНФОРМ

Тепер навіть завзяті противники Північноатлантичного Альянсу усвідомили, що без вступу в НАТО не відбулося б повернення Болгарії в Європу, не розпочалися б масштабні реформи не тільки в армії, але й у суспільстві та економіці.


За матеріалами - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

"Я не уявляю глобальне НАТО. Альянс залишається сфокусованим на безпеці Північно-Атлантичних партнерів", - зауважила Меркель.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На столі в нинішнього голови Європейського Союзу Мірека Тополанека і справді багато невирішених загальноєвропейських проблем, низка з яких першочергової політичної ваги.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Лондонська «Індепендент» пише, що «у Східній Європі посилюються побоювання наростання безладів у зв’язку з падінням уряду Чехії».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На цьому наголосила сьогодні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель (ХДС), виступаючи з урядовою заявою в Бундестазі.


Джерело - Українська служба ВВС

Обама також наголосив на праві третіх країн вступати до НАТО за власним бажанням.


Джерело - Українська служба ВВС

Виступаючи на сесії Європарламенту у Стразбурзі за десять днів до саміту Великої Двадцятки у Лондоні, прем"єр-міністр Чеської республіки назвав ці заходи адміністрації США шляхом до пекла.


Джерело - "Комерсант-Україна", Українська правда

Це пов'язано з тим, що празький Конгрес-центр, у якому планувалося проводити зустріч на вищому рівні, виявився зарезервованим під інший захід.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

У Варшаві відбулися двосторонні консультації заступника міністра закордонних справ України Костянтина Єлісєєва із заступником Державного секретаря МЗС Республіки Польща Анджеєм Кремером.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

У Севастопольському військово-морському інституті ім. П.С. Нахімова розпочалися консультації робочої групи експертів НАТО з представниками українського флоту.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Барак Обама відкинув ідею щодо запровадження єдиної світової резервної валюти. "Я не вважаю, що існує потреба у глобальній валюті", - зазначив він.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться у письмовому зверненні президента США Барака Обами, яке було надруковане у більш ніж 30-ти виданнях різних країн.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

МЗС Ізраїлю перейшло від декларативних до практичних дій і вже заручилося підтримкою більшості урядових відомств, що необхідно для початку переговорного процесу з українською стороною.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"У будь-якому випадку, було б добре з боку мого уряду і Польщі, якби поляк зайняв цю посаду", - додав Туск.


Джерело - Українська правда

"Декларація Європейської Ради, ухвалена на додаток до висновків від 19-20 березня 2009 р., вносить до концепції "Східного партнерства" деякі корективи, які свідчать про певне послаблення її амбітності",-Гончарук.


За матеріалами - Української служби ВВС

Вотум недовіри проголосили мінімальною кількістю необхідною для відставки правоцентристської урядової коаліції. Несподіваний результат голосування було важко передбачити і він може мати важливі наслідки за межами країни.


Джерело - Українська служба ВВС

НАТО застосувало сили проти тодішнього сербського керівництва на чолі зі Слободаном Мілошевичем у зв”язку з агресивною політикою, яку Бєлград наприкінці 90-х.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після того, як його кандидатуру підтримали Німеччина, Франція та Великобританія, свою згоду висловили також США.


Джерело - Українська правда

"Такі консультації відбудуться після прояснення відповідних питань, що виникли в російської сторони (щодо газової декларації Україна-ЄС)", - сказав Медведєв на засіданні Ради безпеки РФ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Експертів із Данії найбільше хвилювала можливість зберегти діалог із Росією у безпековій сфері, при цьому не зашкодити євроатлантичним перспективам України.


Джерело - Associated Press, УНІАН

За словами Меркель, такі кроки, як націоналізація великих компаній, мають бути тимчасовими і повністю зійти нанівець після того, як кризу вдасться узяти під контроль.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Практичне ж впровадження бюджету на наступний фінансовий рік означатиме для США банкрутство", - попередив сенатор.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода"

На думку аналітика чеської Асоціації з міжнародних питань Карела Свободи, чехів на зустрічах із Ющенком, насамперед, будуть цікавити енергетичні та пов’язані з ними економічні питання.


Джерело - Українська правда

"В розкладі турне президента США Барака Обами України немає. Сільвіо Берлусконі відкрито підтримує Росію кожного разу під час газового конфлікту", - пише член британського парламенту, колишній міністр з питань Європи Деніс МкШейн.


За матеріалами - Української слжби ВВС

У декларації ідеться про плани України приєднатися до європейського Енергетичного співтовариства.


Джерело - Українська служба ВВС

Американський президент визнав, що самої лише військової сили не вистачить, аби досягти цілей в Афганістані, поміж яких - подолання Талібану.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Сподіваюся, що ми не пошкодуємо через нашу довіру до США", - заявив чільник зовнішньополітичного відомства РП.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Декларація, що буде прийнята сьогодні за підсумками роботи Міжнародної інвестиційної конференції є лише початком великої інвестиційної роботи з оновлення газотранспортних шляхів України та зміцнення енергетичної безпеки ЄС.


Джерело - Українська правда

Кажучи про конкретні пункти декларації, які не влаштовують російську сторону, міністр енергетики, зокрема, відзначив записаний в проекті документа намір України вступити до Енергетичного співтовариства.


За матеріалами - Української правди

Актуальність візиту обумовлюється головуванням Чеської Республіки в Євросоюзі у першій половині 2009 року, а також підготовкою до інавгураційного саміту "Східного партнерства" 7 травня 2009 року в Празі.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Мета (конференції) – чіткі зобов'язання (з боку Києва): якщо реформи будуть проведені відповідно до вимог ЄС, гроші виділені будуть", - сказало джерело.


Джерело - Українська служба ВВС

Прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань заявив, що піде у відставку через різке падіння популярності його уряду на тлі глобальної економічної кризи.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

„Шість кольорів” – це серія коротких відеофільмів, що ілюструють вплив діяльності НАТО на повсякденне життя людей.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

НАТО, з понеділка 23 березня по 19 квітня, організує у вашингтонському метро експозицію, яка за часом збігатиметься з ювілейним самітом, який прийматимуть Франція і Німеччина в Страсбурзі і Келі.


Джерело - Korespondent

Бої спалахнули в провінції Гільменд, де в четвер було убито депутата парламенту Афганістану Дада Мохаммада Хана, відомого своїм негативним ставленням до ісламських фундаменталістів.


За матеріалами - УНІАН

Про це заявив пізно ввечері 19 березня на прес-конференції по завершенні першого дня засідання Європейської Ради прем’єр-міністр головуючої у ЄС Чехії Мірек Тополанек.


Джерело - ІТАР-ТАРС, УНІАН

Загальний страйк став найчисленішим з часу приходу до влади Ніколя Саркозі в 2007 році, відзначають спостерігачі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Такими є результати проведеного в регіоні соціологічного опитування, які сьогодні були озвучені на нараді в облдержадміністрації.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сікорський закликав своїх колег з країн ЄС підтримати асигнування додаткових 600 млн євро до 2013 року на розвиток "Східного партнерства".


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенко в рамках саміту Європейської народної партії в Брюсселі провів зустрічі з прем'єр-міністрами Бельгії і Люксембургу Германом Ван Ромпеєм і Жаном-Клодом Юнкером.


За матеріалами - "Німецька хвиля", Українська правда

Ініціатива "Східного партнерства", яка була покликана наблизити східних сусідів до ЄС, не пропонуючи їм членства, наражається на цілу низку проблем.


За матеріалами - Українська правда, Прес-служба уряду України

"Україна не є членом ЄС, але Україна висловила повну підтримку пану Баррозу щодо його обрання на другий термін на позиції президента Європейської комісії", - сказала вона.


За матеріалами - Української служби ВВС

Солана висловив серйозну стурбованість ситуацією в Україні, яка стала наслідком сильного впливу глобальної фінансової кризи та тривалих ускладнень на внутрішньополітичній арені.


Джерело - Українська служба ВВС

Лідери Європейського Союзу, які зібралися на самміт у Брюсселі, відкинули заклик США збільшити фінансові витрати у спробі пожвавити економіку.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На думку Джеймса Філліпса з Heritage Foundation , метою Росії є не зміцнення, а послаблення НАТО і в перспективі його повне зникнення. Тому пропозицію Ерве Морена він називає «контрпродуктивною».


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

У ході зустрічі було обговорено питання подальшого розвитку співробітництва між Україною та НАТО, і, зокрема, проведення спільних заходів з нагоди 60-ї річниці утворення НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

"Вашингтон має бути лідером у розбудові співпраці між Україною та НАТО",- наголошують фахівці.


За матеріалами - Прес-служби Президента України, УКРІНФОРМ

Значну увагу сторони приділили протидії фінансово-економічній кризі, у тому числі заходам, яких вживає у цьому напрямку Україна.


За матеріалами - Української правди

"Коли одна країна має протистояти таким важким економічним та соціальним викликам, обов'язок всіх відповідальних політиків працювати разом заради їхньої країни", - наголосив він.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Президент Віктор Ющенко повідомив, що базовий документ, який буде прийнято на міжнародній газовій донорській конференції 23 березня, вже підготовлений.


За матеріалами - "Німецька хвиля", Української правди

У зв’язку із самітом НАТО на початку квітня Франція тимчасово запровадить контроль на своїх внутрішньоєвропейських кордонах.


За матеріалами - Української служби ВВС

Володимир Горбулін: "Я думаю, що самміт не прийме жодних рішень відносно вступу України до НАТО. Я думаю, що все буде покладено на щорічну національну програму, яка ще не створена, а перебуває у стані розробки".


Джерело - Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Я не чув ніякої тривоги в цій будівлі (Пентагоні) щодо російського військового будівництва" - прес-секретар Пентагону Джефф Морелл.


За матеріалами - Korespondent.net

Як з'ясувалося з листа генерального прокурора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, винагороди зробили мільйонерами 73 менеджерів AIG, причому 11 з них більше не працюють у компанії.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

На думку посла Угорщини Андраша Баршаня, Україна може вступити до НАТО без ПДЧ, оскiльки важливим є те, наскiльки країна вiдповiдає критерiям Альянсу.


Джерело - УНІАН

Урядова коаліція відкликала документ з парламенту, заявивши, що поки у неї не вистачає голосів на його підтримку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Нічого легкого у членстві в НАТО немає, бо НАТО просить робити внески в спільну безпеку, тобто це не безкоштовно",- професор Лоуренс Чалмер.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як очікують, офіційного листа про таке повернення Франція подасть перед ювілейним самітом НАТО з нагоди 60-річчя союзу на початку квітня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Існують речі, які не можна вирішувати без консультацій із нашим російським сусідом», – заявив міністр оборони Франції Ерве Морен про можливість прийняти до Північноатлантичного Союзу Україну і Грузію.


Джерело - УКРІНФОРМ

Розмір бюджету, що має підтримати економіку країни за складних часів глибокої кризи, становить 3,6 трлн доларів. Документ передбачає дефіцит в 1,75 трлн доларів США.


Джерело - УКРІНФОРМ

На думку директора Інституту політичного та військового аналізу, агресивна риторика Москви пов'язана більше з психологічними мотивами.


Джерело - Європейський простір

Представляючи в Берліні позиції своєї політичної сили на виборах до Європейського парламенту, Меркель наголосила, що ЄС потрібна тривала фаза консолідації, перш ніж він зможе прийняти нові країни.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чимало деталей єдиного антикризового плану викликали критичні розбіжності учасників цього саміту, який є підготовчим етапом до зустрічі лідерів «двадцятки» 2 квітня у Лондоні.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

“Однак, якщо ми не зможемо досягнути рішення цього тижня, тоді довіра до всіх буде поставлена під сумнів. Ми не можемо дозволити собі цього”, - додав віце-прем’єр Чехії Вондра.


За матеріалами - УНІАН

“За Балканськими країнами є інші – Ісландія та Україна, наприклад, - для яких ми повинні утримувати перспективу членства”, - зазначив Д.Мілібенд.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

На сьогодні проект річної національної програми є на завершальній стадії та очікується, що незабаром усі ключові позиції програми будуть узгоджені і, відповідно до процедури, передані в Секретаріат НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

"Рада вважає, що виклики, з якими стикається Афганістан та весь регіон, вимагають поновлення міжнародних зусиль, в яких ЄС відіграватиме головну роль", - йдеться у документі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Слід тісніше співпрацювати з Москвою в питаннях боротьби з тероризмом та стабілізації Афганістану. Керівництву Білого дому варто "по-новому поглянути на плани розміщення елементів системи ПРО в Польщі та Чехії".


За матеріалами - Української служби ВВС

Хав’єр Солана - перший чиновник ЄС високого рангу, який попередив Ізраїль, що входження до урядової коаліції ультраправого Авігдора Лібермана зашкодить стосункам Ізраїлю з Євросоюзом.


За матеріалами - Української правди, Прес-служба Президента України.

Президент Віктор Ющенко вніс на розгляд парламенту кандидатуру міністра закордонних справ – ним став Олег Шамшур.


Джерело - УНІАН

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що вступ України в НАТО стане гарантом національного суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.


За матеріалами - УНІАН

"У нас є план. Ми працюємо над ним, і я думаю, що ситуація стабілізується, і рецесія закінчиться, можливо, до кінця року", - сказав Бернанке в інтерв`ю телеканалу CBS.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Незважаючи на формальне неотримання ПДЧ, ми маємо той інструмент, який є основою цієї самої програми дій щодо членства", - вважає дипломат.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Глава Білого дому відзначив, що політика іранського керівництва продовжує бути «надзвичайно загрозливою» для США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Але це накладає додаткові завдання, наприклад, участь в операціях Альянсу. А вони можуть бути дуже складними: Афганістан, Косово, Середземне море, Ірак.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За його словами, суворі методи допитів підозрюваних у тероризмі після подій 11 вересня 2001 року були «абсолютно необхідними» для попередження нових нападів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Про це у Варшаві під час І Трансатлантичного Форуму заявив Генеральний Секретар Північноатлантичного Альянсу Яаап де Хооп Схеффер.


Джерело - УКРІНФОРМ "Новини ЄС"

У зустрічі, з одного боку, візьмуть участь лідери Євросоюзу, міністри закордонних справ країн-членів, а з іншого - президент США Барак Обама і члени його делегації.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Р.Сікорський планує зустрітися з представниками Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Нідерландів і чеського головування в ЄС, щоб обговорити з ними актуальні питання проведення цієї операції.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

Таку заяву у Брюсселі зробив Хав'єр Солана під час виступу на конференції Європейського оборонного Агентства.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграціія"

У Києві розпочалося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.


Джерело - УНІАН "Новни ЄС", Bloomberg

«Те, що ми зараз бачимо в деяких країнах Східної Європи, – це сильна рецесія, але не колапс, – сказав Т.Міров.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Членство в НАТО принесло б Україні та Грузії не просто гарантію безпеки цих країн. Це було б також в інтересах Євросоюзу та для цілісності євроатлантичної спільноти», - підкреслив Лех Качинський на прийомі з нагоди 10-ої річниці вступу Польщі до Альянсу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ініціатива президента Саркозі розпочинає формальну процедуру повернення Франції до повноправної участі у Північноатлантичному Альянсі, яка має завершитися рішенням французького парламенту.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Оцінюючи глобальні виклики перед організацією, Б.Кліх відзначив, що Альянс має зберегти оборонний характер своєї діяльності і не брати на себе занадто багато завдань.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Обама підкреслив, що політика керівництва Ірану "суперечить інтересам Сполучених Штатів Америки в регіоні" та продовжує становити "надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США".


За матеріалами - Korespondent

Передбачається, що ескадри з семи військових кораблів ВМС США, Німеччини, Іспанії, Португалії, Нідерландів та Канади пройдуть Суецький канал 19 березня.


За матеріалами - Korespondent

Американська неурядова організація Freedom House опублікувала новий звіт про ситуацію з правами людини в світі, згідно з якою Україна визнана вільною країною


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Але чим менше часу залишається до саміту G-20, на якому узгоджуватимуть напрямки спільних дій, тим очевидніше стає, що Європа і Америка мають різні уявлення про те, якими саме вони мають бути.


Джерело - Українська правда, Українська служба "Радіо свобода"

"Нам потрібні три речі: вмілі дипломати, потужне військо і сильна Європа. І до цього я додам ще одне: надійні союзники", - наголосив Саркозі.


За матеріалами - Associated Press, Європейський простір

Така заява Байдена змінює кадровий підхід НАТО до принципу добору претендентів на провідні позиції в управлінні цим військово-політичним блоком.


Джерело - Сайт "Україна=НАТО" МЗС України

У четвер і в п'ятницю у Празі Сенат Чеської республіки влаштовує міжнародну конференцію, присвячену десятиріччю розширення НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Протягом 12-13 березня Польща відзначатиме 10-річницю членства країни у Північноатлантичному Альянсі, а також 60-річницю утворення організації.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Серед головних тем, що піднімалися під час зустрічі, стали майбутній саміт 20-ти найбільш розвинених країн, дотримання прав людини та світова економічна криза.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Особливу увагу буде приділено темі укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За три місяці, 7 червня, відбудуться вибори до Європейського парламенту. Передвиборна кампанія в Німеччині починає розгоратися вже зараз. Серед її головних тем, судячи з усього, буде й розширення ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На початку квітня на саміті НАТО мають назвати наступного Генерального Секретаря цієї організації. Найімовірніше, ним стане нинішній прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен.


Джерело - Європейський простір

Єврокомісія також запустить нову Інтернет-платформу – EVE (Espace Virtuel d’Echange – Віртуальний простір для обміну) – для легкого доступу до результатів і деталей численних проектів у сферах освіти, культури, молоді та громадянства, фінансованих ЄС.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

До них, зокрема, були віднесені послуги з ремонту велосипедів, взуття, шкіряних виробів, одягу, послуги з прибирання в будинках та мийки вікон, послуги з догляду за хворими та дітьми, перукарські послуги, ресторанний бізнес.


За матеріалами - УНІАН, Управління прес-служби Міноборони України

В ході штабних переговорів сторони планують обговорити питання оновлення Концепції військового співробітництва Україна-НАТО, стан підготовки військових аспектів Річної національної програми Україна-НАТО та інше.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

МЗС у співпраці з іншими органами виконавчої влади продовжує готувати Річну Національну програму співпраці України з Північноатлантичним Альянсом.


Джерело - УКРІНФОРМ

На минулому тижні німецький уряд розпочав розгляд законопроекту про створення єдиної бази даних, в якій будуть зібрані відомості про власників та заявників віз, а також осіб, які запрошують.


Джерело - УКРІНФОРМ

Бен Бернанке заявив, що без реформування системи контролю за функціонуванням фінансової системи в цілому, а не її окремих компонентів, американській економіці загрожуватиме серйозна небезпека.


Джерело - Українська правда

Країни Східної Європи зможуть уникнути дефолту за борговими зобов'язаннями, і "їх відновлення буде швидким", вважає президент Європейського банку реконструкцій та розвитку Томас Міров.


Джерело - Українска служба ВВС

На зустрічі представників НАТО пан Байден заявив, що Заходу потрібна нова стратегія щодо того регіону і визнав, що лише військових заходів не достатньо.


За матеріалами - Європейського простору, Польського Радіо для Закордону

Президент Лєх Качинський додав, що на 10 ліття присутності Польщі в НАТО бажає Альянсові чергового розширення, на цей раз на Україну та Грузію.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Напередодні ювілейного саміту НАТО країни-члени Альянсу намагаються визначитися щодо нової афганської стратегії. З цією міністр оборони ФРН здійснює нині візит до Афганістану, а віце-президент США – до Брюсселю.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Румунський президент Траян Басеску, виступаючи в понеділок перед парламентом у Бухаресті, заявив, що його країні потрібне рятувальне коло.


Джерело - Korespondent.net

Представник талібів Забіхулла Моджахед заявив, що "ніяких переговорів ні з ким не буде доти, поки іноземні війська не погодяться покинути територію Афганістану".


Джерело - Korespondent.net

Ув'язнені заповнили документи, в яких сказано, що вони висловлюють гордість за скоєне, беруть "повну відповідальність за свої дії, які стали пожертвуванням Богу".


За матеріалами - УНІАН "Україна-ЄС"

Комітет з питань закордонних справ Європарламенту вважає, що нова угода з Росією має сприяти безпеці постачань газу та незастосуванню Москвою сили проти сусідів.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з результатами проведених Комісією досліджень, з 2006 по 2008 роки частка громадян ЄС, які хоча б один предмет придбали за допомогою Інтернету зросла з 27% до 33%.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Угоду підписано, і думаю, що незалежно від того, яка адміністрація перебуває при владі у США, угоди будуть реалізовуватися", - висловив сподівання глава польської держави.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Зі 116 країн, що розвиваються, 94 вже відчули сповільнення економічного розвитку.


Джерело - Українська правда, Українська служба "Радіо свобода"

Директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин вважає, що неприйняття Міжнародним валютним фондом листа від українського керівництва може погіршити і без того негативний імідж України.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

"Слабкий" прогрес було досягнуто у сферах міграції та притулку, де процеси розвивалися повільніше, ніж очікувалося. Це стосується також програм боротьби з організованою злочинністю та з впровадження правової реформи.


Джерело - УКРІНФОРМ

Майбутня поїздка президента США розглядається як знак прагнення Вашингтона до нового зближення як із офіційною Анкарою, так і з турецьким суспільством.


Джерело - Українська служба ВВС

На запитання, чи перемагають США у війні в Афганістані, пан Обама відповів «ні».


За матеріалами - Української служби ВВС

Раніше Україна сподівалася, що в квітні на ювілейному самміті НАТО в Бухаресті буде розглядатися питання про її членство в Альянсі. Тепер, за словами пана Хандогія, вона сподівається на «параграф» в комюніке.


За матеріалами - Українсьої служби "Радіо свобода"

Британський діловий щоденник "The Financial Times" пише, що перегляд планів американської ПРО ускладнив би становище лідерів і Чехії, і Польщі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив свчора комісар ЄС з економічних та монетарних справ Йоакін Алмунія, виступаючи на зустрічі в Європейському політичному центрі.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив вчора на брифінгу Президент Єврокомісії Жозе Баррозу, представляючи комюніке для Європейської Ради, засідання якої відбудеться 19-20 березня.


За матеріалами - УНІАН

Нещодавно глава польського МЗС відвідав Вашингтон і зустрічався з Держсекретарем США Хілларі Клінтон.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Водночас, як наголосив чиновник НАТО, можливе рiшення вiдновити формальне засiдання ради Росiя-НАТО не має на метi якої-небудь змiни позицiї стосовно подiй, якi вiдбулися в серпнi.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Британський Прем'єр-міністр закликав "страхові перед майбутнім" протиставити "віру в завтрашній день" і озброїтися оптимізмом.


Джерело - УКРІНФОРМ

Співрозмовники приділили значну увагу проблемі активізації співробітництва України з міжнародними фінансовими інституціями в умовах триваючої глобальної економічної та фінансової кризи.


Джерело - Українська правда

Поточний, 2009-й, рік буде складним для економік усіх країн, заявила міністр економіки, промисловості та зайнятості Франції Крістін Лагард.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Румунія висилає зі своєї країни українського військового аташе і його помічника, повідомив глава парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони Анатолій Гриценко.


За матеріалами - Української служби ВВС

Обшук також посилює і без того поширену точку зору: на початку року суперечка передовсім стосувалася не ціни, як наполягала Росія, і не, як запевняла Україна, її покарання за проєвропейські та пронатівські устремління.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Греція, Румунія і Угорщина ставлять питання перед "Газпромом" про компенсації за непоставлений газ на початку року.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"МВФ глибоко занепокоєний можливістю погіршення фінансово-економічного стану країн Східної Європи, а отже небхідно розробити для них комплексний план допомоги,"- наголосив Домінік Стросс-Кан.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Після останнього неформального саміту чіткіше проглядаються непорозуміння між заможнішою Старою Європою та новими державами. Проте аналітики твердять про існування тільки економічного поділу на табори.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Запобігти гіршим сценаріям у Києві можна лише внаслідок комплексних заходів, які включали б не лише політичне примирення еліт, а й повне використання позики МВФ та реальної фінансової допомоги з боку ЄС.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"У листі мовилося, що в тій мірі, в якій нам вдасться послабити прагнення Ірану отримати ядерну зброю, зменшиться необхідність в розгортанні системи протиракетної оборони», - Обама.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Це перший європейський лідер, якого Обама приймає після вступу на посаду. Президент, зокрема, наголосив, що Великобританія належить до числа найближчих і найсильніших союзників США.


Джерело - Представництво Європейської Комісії в Україні та Бєларусі

26 лютого було оприлюднено дані досліджень ділового та споживчого клімату Європейського Союзу: індекс економічних очікувань (ESI) продовжує знижуватись як в Єврозоні, так і загалом в ЄС-27.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Згідно з указом, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити виконання заходів цільового плану з метою подальшої реалізації положень Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

В одному із меморандумів, розробленому в 2001 році, міститься пропозиція дозволити військовим поводитися з підозрюваними в причетності до терористичної діяльності як до представників ворожої армії.


Джерело - Українська правда

За оцінками, у 2009 році Світовий банк може вкласти в економіку України більше $1 млрд.


За матеріалами - Української правди

Посол США в Україні Вільям Тейлор украй здивований рішенням Верховної Ради про відставку міністра закордонних справ Володимира Огризка.


За матеріалами - Українскої правди

Лист "зовсім не вкладається в рамки передвиборчої кампанії", пише газета "Сегодня", до редакції якої надійшов чорновий його варіант, у якому перераховано те, що українська влада обіцяє зробити в обмін на надання чергового траншу МВФ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Нова «залізна завіса» розділить багатих і бідних Європи», – пророчить на першій сторінці лондонська «Таймз».


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Головна увага під час консультацій буде приділена безпековим питанням та пошуку шляхів зміцнення глобальної безпеки. Сторони обговорять питання євроатлантичної інтеграції України та співробітництва Росії з НАТО.


Джерело - УНІАН

У ньому Обама обіцяє відмовитися від планів розміщення ПРО в Європі, якщо Москва зупинить розвиток ядерної програми Ірану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

"Наприклад, у випадку з Україною для нас важливо координувати власні зусилля з такими фінансовими інституціями, як МВФ та Світовий банк", - сказав Мірек Тополанек.


Джерело - УНІАН "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Програма вивчення курсу євроатлантичних прагнень України розроблена у Рівненському інституті слов'янознавства Київського Славістичного Університету.


Джерело - УКРІНФОРМ

Товарообіг між Україною та Королівством Нідерланди в 2008 році становив 2 млрд 402 млн дол. США, що на 45,8% більше порівняно з 2007 роком


Джерело - УКРІНФОРМ

"Інакше ми ризикуємо стати свідками зміни ери надії й прогресу у Східній Європі на період злету безробіття, нестабільності, що послабить ідеали, на становлення яких ми витратили десятки років", - підкреслює сенатор.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

НАТО щойно оприлюднила найновішу інформацію про оборонні видатки в своїх країнах-членах.


Джерело - Українська служба ВВС

В МВФ повідомили, що готові надати транш навіть за умови більшого дефіциту бюджету, але Україна має знайте додаткове фінансування для його покриття.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Ми повинні покращити регуляторну політику на фінансовому ринку. Перші рішення в цій сфері мають бути схвалені у червні на самміті”, - сказав він.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

За словами фінського прем’єра, його уряд тільки-но схвалив, ряд структурних реформ, які, зокрема, передбачають зростання пенсійного віку на 2 роки та обмеження дострокового виходу на пенсію.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Політика, закладена в новий бюджет, на думку оглядачів, докорінно відрізняється не лише від попередніх восьми років, але й від тенденцій останніх 30 років.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Найзначніші фінансові вливання отримають Польща, Угорщина та Чехія. Проте гроші, що будуть надані, мають першочергово піти на надання кредитів підприємствам.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Проти створення в рамках Європейського Союзу фонду допомоги країнам регіону висловилися вчора на саміті ЄС багато країн спільноти, навіть самі східні європейці. Зокрема й головуюча нині в Євросоюзі Чехія.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Самміт не підтримав пропозицій щодо форсованого переведення окремих країн, які сильно потерпіли від кризи, на використання євро, а також створення спеціального фонду ЄС для допомоги країнам зі слабшою економікою.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це повідомив прем'єр-міністр головуючої в Євросоюзі Чеської Республіки Мірек Тополанек, виступаючи на прес-конференції в Брюсселі за підсумками неформального саміту ЄС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Чи може Північноатлантичний Альянс стати засобом для забезпечення миру і безпеки в регіоні Перської затоки?


За матеріалами - Українскої служби ВВС

Палестинський президент Махмуд Аббас сподівається зібрати майже три мільярди доларів, більшість із яких буде витрачено на відбудову Гази після нещодавнього ізраїльського наступу.


Джерело - Українська служба ВВС

Угорщина закликала надати країнам Центральної та Східної Європи допомоговий пакету 180 мільярдів євро, але, такий пакет навряд чи було узгоджено.


АНАЛІТИКА

Джерело - Яцек Павліцкі, Gazeta Wyborcza

Якщо впродовж року НАТО не знайде нового сенсу спільного існування, його новий Генеральний Секретар може бути останнім – про загрози для Альянсу.


Мар’яна Драч - Радіо Свобода

Низка впливових аналітиків на Заході попереджає, що економічна криза є серйозним викликом для ефективності НАТО як політично-оборонного союзу.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Україна ж зобов’язана переосмислити свою євроатлантичну інтеграційну політику, яка має розвиватися синхронно з трансформаційними процесами, що відбуваються в НАТО.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Кульмінацією візиту американського лідера стане участь у саміті «великої двадцятки» та в ювілейному саміті НАТО.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Сам по собі факт відставки у малій і не надто впливовій країні в Європі не прикував би до Чехії такої великої уваги, якби не дві пов’язані з цим події.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ми готові допомогти Україні всім спектром інструментів, яким володіємо, щоб допомогти знайти вихід з кризи, створити основу для стабільного зростання, яке є необхідним для відновлення України", - наголосив Баррозу.


За матеріалами - Української правди

"Відповідь на питання, як можна сьогодні консолідувати українську еліту і політичну владу, в Україні знаходиться, вибачте, не в Брюсселі – це українське домашнє завдання", - сказав Ющенко.


За матеріалами - Korespondent.net

Президент і міністри оборони та закордонних справ також наполягають на тому, що повернення Франції у військові структури організації дозволить європеїзувати Альянс і допоможе створити систему європейської безпеки.


За матеріалами - Української служби ВВС

Голова Федерального Резерву - центрального банку США - Бен Бернанке заявив, що до кінця року країна має вийти з рецесії.


За матеріалами - Української служби ВВС

Міністри фінансів двадцяти провідних країн світу у Британії пообіцяли «тривалі зусилля» задля виведення економіки світу з рецесії.


Джерело - Українська служба ВВС

Саркозі сказав, що немає сенсу для країни - однієї з засновниць НАТО - не мати голосу у прийнятті рішення з військової стратегії Aльянсу.


Джерело - УНІАН

Проведення традиційного Дня Європи в Києві виявилося під загрозою зриву, оскільки ані столична влада, ані Єврокомісія поки не погоджуються фінансувати захід.


Джерело - Укрінформ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

НАТО не виключає, що сьогодні у рамках зустрічі міністрів закордонних справ Північноатлантичного Альянсу відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО та НАТО-Грузія.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Неформальна зустріч міністрів оборони країн НАТО у Кракові засвідчила, що організація стоїть на порозі важливих трансформацій, які можуть бути прийняті вже у квітні на ювілейному саміті Північноатлантичного Альянсу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прем’єр-міністр Чехії, яка головує в Євросоюзі, Мірек Тополанек каже: «Криза? Яка криза?»


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ми погодилися з тим, що Європа може зустріти економічну й фінансову кризу та успішно подолати цей виклик лише за умови спільних і скоординованих дій", - прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чеської Республіки Мірек Тополанек.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект